Apple Watch 3 odhaleny: nová generace hodinek s podporou LTE

Apple dnes představil novou generaci chytrých hodinek Watch. Ty sice nenabízejí nový design, zato se zde setkáme s mnoha novými funkcemi. Dle Applu jsou Watch číslo 1 ve světě chytrých hodinek a my se tomu ani příliš nedivíme. Celková uživatelská spokojenost s produktem dosahuje hodnoty neuvěřitelných 97 %.

Nejdůležitější částí hodinek je podle Applu snímač srdečního tepu, který v nové generaci doznal značného vylepšení, měření by tak mělo být mnohem přesnější. Tou nejpodstatnější aktualizací, na kterou čekalo mnoho uživatelů, je však bezpochyby přidání LTE modemu.

Konečně tak nebudete muset jednak pouze s telefonem, hodinky totiž přeberou veškerou práci za něj. Nově si tak můžete provozovat telefonní hovory, streamovat hudbu (zatím pouze přes službu Apple Music) a plno dalších skvělých věcí, které jsou na datech závislé.

Watch třetí generace nabízejí také podstatně výkonnější hardware, ten nyní umožňuje věci, které doteď byly jen pouhým snem. Siri vám díky němu například konečně zvládne odpovědět. Nejnovější Wi-Fi modul vám nyní ušetří až o 85 % více energie, než tomu bylo doposud. Apple se tak očividně zaměřil na to, aby hodinky vydržely v provozu co možná nejdéle. Co je na tom však nejlepší? Novinka si zachovává naprosto stejné rozměry, jako předchozí generace. Dočkáme se také nových pásků, a to včetně několika z prémiových materiálů.

Novou řadu hodinek bude pohánět systém watchOS 4, který bude pro ostatní modely dostupný počínaje 19. zářím. Česká cena základního modelu bez LTE začíná na 9 790 Kč za 38 mm verzi. Model o velikosti 42 mm pak pořídíte za 10 690 Kč. LTE modelu se v České republice s největší pravděpodobností nedočkáme. Předobjednávky budou spuštěny 15. září, dostupnost pro země v první vlně je pak plánována na 22. září.

https://youtu.be/jUvD80mNKBM

Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Kapitoly článku