Cena:

Apple v roce 2021: rozšířená realita, chytrý přívěšek a vylepšení stávajících produktů

Apple Devices Mockup Bundle 01

Loňský rok byl pro Apple nadmíru úspěšný. Prakticky všechny jablečné produkty ukázaly potřebný tah na branku, a díky tomu visí akcie cupertinské firmy vysoko nad ostatními technologickými konkurenty. Apple ovšem neusíná na vavřínech a chystá nové produkty pro rok letošní. Jaké to budou?

Apple Devices Mockup Bundle 01

Přívěšek a brýle pro rozšířenou realitu

Podle uznávaného analytika Ming-Chi Kua má Apple v plánu letos upgradovat nejen stávající hardware, ale ukáže i zbrusu nová zařízení. Tím prvním bude chytrý přívěšek AirTag, který byl očekáván již v loňském ruce, tudíž se dá očekávat jeho brzký příchod. Má se jednat o drobný přívěšek, který půjde připnout ke klíčům, ke kufru a k dalším předmětům, které nechcete ztratit. Díky podpoře technologie UWB jej bude možné lokalizovat i bez připojení k internetu, a to s poměrně vysokou přesností.

apple airtags 2
zdroj obrázku: FoneArena

V letošním roce má Apple rovněž představit své „brýle“ pro rozšířenou realitu. Má se jednat o příslušenství k iPhonu, které bude využívat jeho výpočetní síly; brýle samy o sobě budou sloužit pouze jako zobrazovač informací promítaných do reálného světa. Na detaily si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Pokračující přechod na Apple Silicon

Apple také bude letos pokračovat k přechodu počítačů z procesorů Intel Core na vlastní ARMové čipsety. Těšit se můžeme na přepracované 14 a 16“ MacBooky Pro, které kromě nových procesorů dostanou i nové miniLED displeje. Ty se mimochodem dostanou i do nových iPadů Pro, přičemž první z nich má být 12,9“ model, jehož příchod je očekáván už v prvním kvartále letošního roku. Podle informátora Jona Prossera by měl být odhalen v březnu.

Na cestě jsou i nová sluchátka. Apple chystá odlehčený model AirPods Pro, který by měl nahradit klasické peckové AirPody. Zatím však není jasné, zda Apple vsadí všechny karty na špuntovou konstrukci a s peckami se zcela rozloučí.

Na Apple Car zatím zapomeňte

Ming-Chi Kuo se také zmínil o spekulovaném elektrickém automobilu z dílny Apple. Je nepopiratelné, že v Cupertinu na konkurenci pro Teslu pracují, ovšem Kuo mírní vášně – pokud se auta od Apple dočkáme, bude to mezi roky 2025 – 2027, možná ještě později. Důvodů má být několik, mezi nimi i náskok konkurence a zpoždění ve vývoji. Apple ještě nemá hotovou ani specifikaci, která bude patrně dokončena mezi lety 2023 – 2025.

iPhony Pro konečně se 120Hz displeji

Paradoxně Ming-Chi Kuo se příliš nerozpovídal o nové generaci iPhonů, takže si musíme vystačit alespoň s reportem serveru TheElec. Ten tvrdí, že letošní iPhony Pro budou vybavené LTPO panely s obnovovací frekvencí 120 Hz, zatímco klasické iPhony si budou muset vystačit se staršími 60Hz LTPS panely. K úplnému přechodu na LTPO má dojít až v roce 2020. Hlavním dodavatelem displejů pro nové iPhony se má stát společnost LG Display, druhým zdrojem pak bude Samsung Display.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.