Domů » Bleskovky » Apple v roce 2021: rozšířená realita, chytrý přívěšek a vylepšení stávajících produktů

Apple v roce 2021: rozšířená realita, chytrý přívěšek a vylepšení stávajících produktů

Loňský rok byl pro Apple nadmíru úspěšný. Prakticky všechny jablečné produkty ukázaly potřebný tah na branku, a díky tomu visí akcie cupertinské firmy vysoko nad ostatními technologickými konkurenty. Apple ovšem neusíná na vavřínech a chystá nové produkty pro rok letošní. Jaké to budou?

Apple Devices Mockup Bundle 01

Přívěšek a brýle pro rozšířenou realitu

Podle uznávaného analytika Ming-Chi Kua má Apple v plánu letos upgradovat nejen stávající hardware, ale ukáže i zbrusu nová zařízení. Tím prvním bude chytrý přívěšek AirTag, který byl očekáván již v loňském ruce, tudíž se dá očekávat jeho brzký příchod. Má se jednat o drobný přívěšek, který půjde připnout ke klíčům, ke kufru a k dalším předmětům, které nechcete ztratit. Díky podpoře technologie UWB jej bude možné lokalizovat i bez připojení k internetu, a to s poměrně vysokou přesností.

apple airtags 2
zdroj obrázku: FoneArena

V letošním roce má Apple rovněž představit své „brýle“ pro rozšířenou realitu. Má se jednat o příslušenství k iPhonu, které bude využívat jeho výpočetní síly; brýle samy o sobě budou sloužit pouze jako zobrazovač informací promítaných do reálného světa. Na detaily si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Pokračující přechod na Apple Silicon

Apple také bude letos pokračovat k přechodu počítačů z procesorů Intel Core na vlastní ARMové čipsety. Těšit se můžeme na přepracované 14 a 16“ MacBooky Pro, které kromě nových procesorů dostanou i nové miniLED displeje. Ty se mimochodem dostanou i do nových iPadů Pro, přičemž první z nich má být 12,9“ model, jehož příchod je očekáván už v prvním kvartále letošního roku. Podle informátora Jona Prossera by měl být odhalen v březnu.

Na cestě jsou i nová sluchátka. Apple chystá odlehčený model AirPods Pro, který by měl nahradit klasické peckové AirPody. Zatím však není jasné, zda Apple vsadí všechny karty na špuntovou konstrukci a s peckami se zcela rozloučí.

Na Apple Car zatím zapomeňte

Ming-Chi Kuo se také zmínil o spekulovaném elektrickém automobilu z dílny Apple. Je nepopiratelné, že v Cupertinu na konkurenci pro Teslu pracují, ovšem Kuo mírní vášně – pokud se auta od Apple dočkáme, bude to mezi roky 2025 – 2027, možná ještě později. Důvodů má být několik, mezi nimi i náskok konkurence a zpoždění ve vývoji. Apple ještě nemá hotovou ani specifikaci, která bude patrně dokončena mezi lety 2023 – 2025.

iPhony Pro konečně se 120Hz displeji

Paradoxně Ming-Chi Kuo se příliš nerozpovídal o nové generaci iPhonů, takže si musíme vystačit alespoň s reportem serveru TheElec. Ten tvrdí, že letošní iPhony Pro budou vybavené LTPO panely s obnovovací frekvencí 120 Hz, zatímco klasické iPhony si budou muset vystačit se staršími 60Hz LTPS panely. K úplnému přechodu na LTPO má dojít až v roce 2020. Hlavním dodavatelem displejů pro nové iPhony se má stát společnost LG Display, druhým zdrojem pak bude Samsung Display.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).