Domů » Bleskovky » Apple údajně pracuje na zakřiveném displeji s detekcí úrovně tlaku

Apple údajně pracuje na zakřiveném displeji s detekcí úrovně tlaku

Server Bloomberg včera přinesl zprávu o tom, že Apple vyvíjí displeje o úhlopříčkách 4,7 a 5,5 palců. To samo o sobě není žádná novinka – informace, že jablečný gigant chystá iPhone, který bude větší než jeho starší bráškové, jsme již v minulosti obdrželi. Nyní je však důležitější úplně jiná zpráva, která uvádí, že Apple chystá zakřivené flexibilní displeje podobné jako například u LG G Flex. Apple prý plánuje experimentovat s dotykovými panely smartphonů, které dokážou detekovat různé úrovně tlaku. Tato technologie se však nemusí objevit v první skupině představovaných nových zařízení, která by mohla poprvé spatřit světlo světa ve třetím čtvrtletí příštího roku. 

 
Apple iPhone 5c (recenze)

Již zmiňované LG G Flex nebo Samsung Galaxy Round jsou pouze první průkopníci, kteří mají za účel představit veřejnosti zakřivené displeje. Apple však věří, že společně s detekcí úrovně tlaku u uživatelů zaboduje více než jihokorejští výrobci. Největší využití této nové technologie bychom mohli spatřit při hraní mobilních her, jelikož  by jim přinesla úplně nový rozměr. Těšíme se, až nám Apple oficiálně tuto technologii představí na některém konkrétním zařízení.

 

Samsungu Galaxy Round se zakřiveným displejem

Michael Krahulec

13 komentářů

 1. Jen jestli nějaký borec nemíchá dvě věci, zvětšení uhlopříčky iPhone a zakřivení displeje u hodinek…

 2. Různé úrovně tlaku? Proč ne, využití se najde. Ale zakřivený displej? Kdy mi konečně někdo vysvětlí, k čemu to je?

  • petr (neregistrovaný)

   Jen pockej kdyz to bude mit Nokia tak to bude super cool vecicka.

  • johny (neregistrovaný)

   Je to na dvě věci :D Prvě můžeš mít zařízení které má při větším displeji menší rozměry než když by bylo v ploše a v druhé řádě jsi u takového displeje pořád schopný zachovat to, že bude plně ovladatelný jednou rukou, což v případě 4,7 už pro spoustu lidí, především z řad žen, není.

   A pro apple jsou ženský opravdu velká část zákazníků ;-) Prozatím k té zprávě jsem docela chladný. Ty úrovně tlaku se mi zdají pravděpodobné, nárůst displeje na 4,7 nebo dokonce přes 5 palců mi přijde nereálný, tim spíš pokud nepřijde rovnou s flex displejem, jak se píše v článku.

   Ale to mi přišel i 5C :D Na druhou stranu, myslim si, že je hodně brzo na to, předjímat tyhle spekulace.

  • Knoxx (neregistrovaný)

   Přesně tak koukněte jak dlouho se spekulovalo a čtečce otisků prstů a kdy ji konečně nasadili, to nějakou dobu trvá..

  • A to je ještě otázkou, zda ji chtěli nasadit už od začátku nebo to začli vyvíjet až po nátlaku spekulantů :D

  • Michael Krahulec

   Ve článku je uvedeno, že není jisté, zda-li se vůbec tyto „novinky“ objeví v nových iPhonech, které by mohly být představené v 3Q příštího roku.

  • Zakřivený displej je podle mého příjemnější pro kulový pohyb palcem. Musí být zakřivený stejně jako Galaxy round.

 3. Mam takovy pocit, ze se nakonec dockame i toho, aby telefony mely vodotrisk :D Je videt, cim vyrobci premysli :/

 4. Osobne to vidím v roku 2014 u Aplle nasledovne ? Iphone 6 – 4.7, Iphone 5S – 4, Iphone 4S – 3.5. Čiže každému dle chuti. Len som zvedavý koľko si Aplle zapýta za IP6 4.7 mobil. Keď už IP5S stojí „nekresťanské“ peniaze.

  • Tom (neregistrovaný)

   Tak skoro 4.7″ displej nebude. Najprv musia vydat studiu, ktora zdovodni ze 4 neni jedina idealna velksot.

 5. WTF (neregistrovaný)

  zakriveny displej ? aj môj orava televizor z roku pána v pivnici ma zakrivenu obrazovku. Určite na ňom teraz zarobim majland…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).