Domů » Bleskovky » Apple Store v Berlíně: Část tržby za nové iPhony skončila v rukou zlodějů

Apple Store v Berlíně: Část tržby za nové iPhony skončila v rukou zlodějů

Apple se včera pochlubil velmi úspěšným víkendem, za nějž prodal v devíti státech světa 10 milionů nových iPhonů. Bohužel start prodeje přilákal nejen fronty zájemců, ale také zloděje, kteří ve vzduchu vycítili snadný výdělek. V sobotu přepadl ozbrojený maskovaný tříčlenný gang bezpečnostní službu, která vyzvedávala sobotní tržbu z největšího německého Apple Store v Berlíně.

  

Zloděje, kteří unikli v černém sedanu, se prozatím nepodařilo dopadnout, jejich vozidlo bylo nalezeno v plamenech dva kilometry od místa incidentu. V Německu je populární platit hotově i větší částky, tudíž se dá očekávat, že zcizeno bylo nemalé množství peněz, ačkoliv konkrétní částka prozrazena nebyla. Berlínský Apple Store nebyl okraden poprvé, loni v prosinci do něj vchodovými dveřmi vjel vůz, zloději si tehdy odnesli dvacítku iPhonů, iPady a MacBooky v hodnotě 100 tisíc EUR.

  

Rekordní jablečnou loupež zaznamenali ve Francii na Avenue des Champs-Élysées, kde byl na přelomu let 2012 a 2013 vyloupen tamní Apple Store, odkud zmizela zařízení v celkové hodnotě 1 milionu eur. Ani v tomto případě však nebyli pachatelé dopadeni.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. A to je takový problém daná zařízení (určitě mají někde evidovaná sériová čísla, nebo IMEI) prostě zablokovat a tím z velké části znehodnotit?

  • Matejs (neregistrovaný)

   Tieto čísla nie sú v Apple Store ani aktivované (IMEI produktu si môžeš overiť cez ich web), keďže sa číslo aktivuje až po kúpe na predajni. Tým pádom nie je na ne žiadna záruka. Apple si to poistil už dávno, takže sa neboj.

 2. lerion (neregistrovaný)

  „V Německu je populární platit hotově i větší částky“

  Aha a jsme doma. Je to jen reklama na Apple Pay :D

  • zkill (neregistrovaný)

   V Německu je opravdu dost často nemožné zaplatit kartou a to i ve velkých obchodech. Prostě ti ukážou kde je bankomat a ať jim tam s kartou vůbec nelezeš.

 3. Aneb zloděj okradl zloděje :)

 4. Bývalí zaměstnanci Nokie :-D Když není na chleba, tak se řešení vždy najde :-D

 5. Marat (neregistrovaný)

  No, vzhledem k tomu, že prodej začal v pátek a vyprodáno bylo už dopoledne, tak v sobotu už asi velká tržba nebyla. Zřejmě to naplánovala nějaká ovce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).