Domů » Bleskovky » Apple Store slaví 20 let. Úplně první obchod můžete navštívit v rozšířené realitě

Apple Store slaví 20 let. Úplně první obchod můžete navštívit v rozšířené realitě

Dnes už ikonické obchody s nejnovějšími iPhony, iPady a dalšími produkty ke společnosti Apple neodmyslitelně patří. V mnoha městech po celém světě často slouží nejen pro nákup nové elektroniky či jako konzultační a servisní místo, ale také jako vyhledávaná turistická lokalita. Když spatřil před dvaceti lety světlo světa první obchod giganta z Cupertina, ještě nikdo netušil, o jaký úspěch půjde.

tysons corner ar hero
Projděte si první Apple Store v rozšířené realitě

Dne 19. května 2001 se otevřely brány hned dvou obchodů Applu – jednoho ve městě Tysons Corner ve státě Virginia a druhého v Glendale v prosluněné Kalifornii. V rámci virtuální prohlídky pomocí rozšířené reality se můžete po prvním obchodě projít, přičemž množství detailů, které se tvůrcům podařilo zachytit, je až dechberoucí. Snaha vytvořit co nejvěrnější kopii na základě dostupných informací je cítit na každém kroku.

tysons cornAR
Genius Bar patří mezi stálé součásti Apple Storu

Na prodejně nechybí volně vystavené produkty, v policích se nacházejí krabice se softwarem i příslušenstvím, odpočinková zóna je doplněná lavicemi a nechybí ani legendární Genius Bar, ve kterém vám zkušení technici odpovědí i na ty nejzáludnější otázky.

software theater
Důraz na detail nechyběl už v začátcích

Celou prohlídku můžete absolvovat v prohlížeči Safari či skrze iPhone nebo iPad. Balíček má sympatickou velikost 17 MB a můžete si jej stáhnout či prohlédnout zde.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Hezký. Někdy bych ho chtěl vidět i ve skutečnosti.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).