Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Apple staví vesmírnou loď: Podívejte se na aktuální letecké záběry vznikajícího sídla

Apple staví vesmírnou loď: Podívejte se na aktuální letecké záběry vznikajícího sídla

Na konci loňského roku získal Apple všechna potřebná povolení, aby mohl v Cupertinu zahájit stavbu svého nového kruhového sídla, které bývá označováno jako „Spaceship“ (vesmírná loď). Stavební práce byly nedlouho na to započaty, přičemž s otevřením kampusu se počítá v roce 2016. Jak staveniště aktuálně vypadá, odhalil majitel YouTube účtu se jménem jmcminn, jehož dron DJI Phantom 2 s kamerkou GoPro Hero 3+ Black Edition se nad vznikajícím dílem proletěl.

Nutno podotknout, že jméno vesmírná loď této stavbě náleží právem, jedná se skutečně o monstrózní stavbu, o čemž svědčí i její předpokládaná cena 5 miliard dolarů. Na konci výstavby toto monstrum pojme až 13 tisíc zaměstnanců, přičemž samotné budově připadne pouze 20 % plochy pozemku, zbytek bude tvořit zeleň včetně ovocného sadu.

 

V budově se bude mimo jiné nacházet kavárna pro 3 000 lidí, fitcentrum, velké podzemní parkoviště s dobíjecími stojany na elektromobily nebo prezentační sál s 1 000 sedadly. Budova má být díky zemnímu plynu a solárním panelům s účinností 20 % částečně energeticky soběstačná. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments