Domů » Bleskovky » Apple staví vesmírnou loď: Podívejte se na aktuální letecké záběry vznikajícího sídla

Apple staví vesmírnou loď: Podívejte se na aktuální letecké záběry vznikajícího sídla

Na konci loňského roku získal Apple všechna potřebná povolení, aby mohl v Cupertinu zahájit stavbu svého nového kruhového sídla, které bývá označováno jako „Spaceship“ (vesmírná loď). Stavební práce byly nedlouho na to započaty, přičemž s otevřením kampusu se počítá v roce 2016. Jak staveniště aktuálně vypadá, odhalil majitel YouTube účtu se jménem jmcminn, jehož dron DJI Phantom 2 s kamerkou GoPro Hero 3+ Black Edition se nad vznikajícím dílem proletěl.

Nutno podotknout, že jméno vesmírná loď této stavbě náleží právem, jedná se skutečně o monstrózní stavbu, o čemž svědčí i její předpokládaná cena 5 miliard dolarů. Na konci výstavby toto monstrum pojme až 13 tisíc zaměstnanců, přičemž samotné budově připadne pouze 20 % plochy pozemku, zbytek bude tvořit zeleň včetně ovocného sadu.

 

V budově se bude mimo jiné nacházet kavárna pro 3 000 lidí, fitcentrum, velké podzemní parkoviště s dobíjecími stojany na elektromobily nebo prezentační sál s 1 000 sedadly. Budova má být díky zemnímu plynu a solárním panelům s účinností 20 % částečně energeticky soběstačná. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. fuck (neregistrovaný)

  No jo, Apple ma mega big pruser s iCloud. Tak rychlo utekaju.

  • Radin (neregistrovaný)

   Jakej megaprůser myslíš? jo táák ty si ta klasická Ťamťung ofečka kterej k uspokojení stačí tři prdele procesorů megaram a brutální displej na porno pod peřinu aby o tom maminka nevěděla :))) Nechápu vy vypatlanci kde se pořád berete. Nepřijdete sami sobě odporní?

 2. Grimli (neregistrovaný)

  Apple svym sidlem vyjadruje neskonalou uctu Cortane.

 3. Nope (neregistrovaný)

  A pak odletí jako Aškar Šeran..

 4. Jenom aby v dobe dokonceni Apple jeste existoval – tahle story o jednom muzi a drahe budove napadne pripomina Sazku ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).