Domů » Bleskovky » Apple si údajně nechává vyrobit 68 milionů nových iPhonů

Apple si údajně nechává vyrobit 68 milionů nových iPhonů

Nových iPhonů, které budou představeny letos na podzim, rozhodně nemá být nedostatek. Apple si podle tchajwanského serveru Business Weekly nechal v první vlně vyrobit 68 milionů kusů, což je ve srovnání s iPhonem 5 z roku 2012 dvojnásobek. Jejich výroba se má rozběhnout již koncem tohoto měsíce.

 

Očekává se, že nový iPhone 6 přijde ve dvou velikostech – s úhlopříčkou displeje 4,7, respektive 5,5 palce. Telefony mají být rovněž tenčí, mají mít větší rádius zaoblení hran, lepší fotoaparát a efektivnější procesor A8, který bude vyráběn 20nm procesem v továrnách tchajwanské jedničky ve výrobě polovodičů, TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, Limited). Ta převzala otěže po jihokorejském Samsungu .

 

Podle serveru Bloomberg by měly být obě varianty představeny současně. O jejich výrobu se z podstatné části postará společnost Foxconn, která pro tuto příležitost rozšířila řady svých zaměstnanců a chystá do výroby zapojit i nové roboty „Foxbot“.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Aby si to potom ukradli a zaplatila to poistovna ? :D ako u samsungu ten kamion :D

  • Ne, proto aby Apple dokázal dodat zařízení na všechny trhy a uspokojil poptávku… no zkrátka to, co některým firmám trvá třeba i půl roku ;-)

  • Presne tak, bude moct predstavit telefon a hned prodavat.Ostatni by si z toho meli vzit priklad.

  • Pavel (neregistrovaný)

   no apple možná nejrychleji uspokojuje poptávku, přesto jsem na 5s musel četkat poměrně dlouho.

  • Určitě ne tak dlouho jak to trvá například Nokii.Ta v rychlosti čekání vede..ale v negativním slova smyslu.

  • Ale i přesto je v tomhle Apple číslo jedna. Teď bych kecal, ale mám pocit, že je v tomto dost dobré HTC, ale klidně mě opravte pokud se mýlím, že jde o Samsung. Někdo z nich to má také celkem ukázkové :-)

  • Jj, HTC take i ten Samsung.Od jinych je to pak primo mílový odskok :-D

  • Ad HTC, nebyl vloni prvni, kdo predstavil hiend a posledni, kdo dodal na trh….?

  • Jasne, o tyden.Porad v nejakych mezich narozdil u jinych kde to jsou mesice.

  • Zirk0n (neregistrovaný)

   Htc prodávalo m8 a tuším, že i m7 ve stejný den co ho představilo ale jen v británii.

  • Zirk0n (neregistrovaný): To si nemyslím, dost dlouho byla kauza předprodukčních kusů (vadné foto) v redakcích, pak to opravovali….já myslím, že tam to projeli opravdu velmi. Jak píši, první představovali, ale poslední dostali na trh.

 2. „Nových iPhonů, které budou představeny letos na podzim, rozhodně nemá být nedostatek. Apple si podle tchajwanského serveru Business Weekly nechal v první vlně vyrobit 68 milionů kusů, což je ve srovnání s iPhonem 5 z roku 2012 dvojnásobek. Jejich výroba se má rozběhnout již koncem tohoto měsíce.“

  Tak NECHAL nebo NECHA?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).