Domů » Bleskovky » Tim Cook přiznal, že Apple pracuje na rozšířené realitě

Tim Cook přiznal, že Apple pracuje na rozšířené realitě

Dosavadní indicie naznačují, že nadcházející generace iPhonů nepřinese tolik kýžené inovace a spíše se bude jednat o vyladěnou evoluci. S ohledem na dřívější konání Applu jde o poměrně nezvyklý přístup, jehož opodstatnění lze vyčíst z publikovaného rozhovoru, v němž se Tim Cook rozpovídal o aktuálním dění v jeho společnosti. V jedné z odpovědí se nechal slyšet, že Apple vidí stále neodkrytý potenciál v rozšířené realitě. Vývojové týmy pracují na několika projektech, které přímo souvisí s touto technologií. Bohužel žádné konkrétnější informace již nesdělil a proto se můžeme pouze domnívat, jakou podobu projekty nesou.

apple_augmented_reality_concept_by_jonnyburgon-d4fvami1-600x375

Jednou z možností je implementace do iPhonu a příprava specializovaného druhu příslušenství. Část odborné veřejnosti naopak věří, že kalifornský výrobce pracuje na zcela novém hardwaru. Zde se přímo nabízí alternativa k HoloLens či Google Glass. To ovšem přímo vyvrací dřívější tvrzení Cooka, podle něhož lidé nechtějí na hlavě nosit žádné brýle, pokud to přímo nevyžaduje jejich zdravotní stav. Na obranu je nutné dodat, že lidé a jejich názory se postupem času mění a proto je tato varianta více než pravděpodobná.

630-apples-research-and-development-team-reportedly-working-on-augmented-realit-600x337

Je evidentní, že Apple v současné době pracuje na něčem velkém, čemuž věnuje převážnou část své pozornosti. Na iPhone a další produkty tak nezbývá tolik prostoru a s trochou nadsázky se ocitly na vedlejší koleji. V zákulisí se začíná čím dál častěji hovořit o chystaném vstupu ze strany Applu do dalšího segmentu, kde hodlá od základů změnit pravidla hry a kompletně převzít otěže. Bude to snad výše zmíněný segment virtuální a rozšířené reality?

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).