Apple prý kupuje Shazam, oznámení je na spadnutí

Osobní asistentka Siri je od iOS 8 schopná rozpoznat hudbu, kterou posloucháte; využívá k tomu populární službu Shazam, kterou lze na různých platformách používat i ve formě aplikace. Shazam je také integrován do aplikace Apple Music, její uživatelé si mohou rozpoznanou hudbu přidat přímo do playlistu. Apple je evidentně se službami Shazamu spokojen a údajně se chystá celý Shazam koupit.

Podle serveru TechCrunch by měla částka devítimístná, spekuluje se o částce 400 milionů dolarů (asi 8,7 miliard korun). Server Bloomberg tvrdí, že dohoda obou společností je již hotová, k oznámení má dojít již v pondělí příštího týdne.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. qy (neregistrovaný)

    To me moc neudwlalo radost. Takov služby potrwbuje jako su l MS

  2. Zorak (neregistrovaný)

    Shazam – free.
    iShazam – $20/mo.

    Už to vidim v živejch barvách … Ale stejně nechápu, proč lidi, který maj takovejhle byznis, kterej má relativně malou konkurenci, by to prodávali … Jasně, je to obrovskej balík, ale i tak je lepší vydělávat pravidelně. Ostatně když by si to podrželii, tak za ty léta, co můžou fungovat samostatně, by vydělali pravděpodobně daleko víc. No, přinejhorším to není jediný recognizer, takže i když by to apple zpoplatnil a stáhnul z ostatních platforem, pořád to nebude taková tragédie … Ale je to škoda…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel