Domů » Bleskovky » Apple prý chystá herní konzoli. Inspiraci má čerpat od Nintenda

Apple prý chystá herní konzoli. Inspiraci má čerpat od Nintenda

V herním byznysu se točí velké množství peněz, ze kterého by si nejedna firma ráda ukousla svůj podíl. Své o tom ví Apple, jenž měl v dřívějších dobách s herními vývojáři poměrně chladný vztah, nicméně po úspěchu služby Apple Arcade musel svůj postoj přehodnotit.

nintendo switch lite konzole console unsplash
Apple údajně pracuje na herní konzoli inspirované Nintendem Switch

Podle informací serveru iDropNews Apple svůj postoj dokonce přehodnotil natolik, že údajně chystá vlastní herní konzoli. Prémiová hybridní konzole půjde přímo proti populárnímu Nintendo Switch a má rovněž nabídnout herní tituly, které budou konkurovat hrám jako The Legend of Zelda: Breath of the Wild či Mario Odyssey. Konzoli by měl pohánět čipset od Applu a chybět by neměla ani podpora spekulovaného headsetu pro virtuální a rozšířenou realitu. Zaujmout chce Apple také podporou vlastní herní služby Arcade, prémiovými materiály a celou plejádou barevných kombinací.

nintendo switch joy con unsplash 1
Ovladače spekulované konzole od Applu mají připomínat Joy-Cony

Kromě údajů od utajeného zdroje se server k této spekulaci přiklání také na základě dřívějších informací ohledně akvizice herního studia Applem či patentu připomínajícího ovladač Joy-Con. Podle některých leakerů měla být hybridní herní konzole představena v loňském či letošním roce, vinou pandemie Covid-19 ale bylo odhalení nejspíše odloženo. Cena konzole by se měla pohybovat mezi 449– 549 dolary (cca 11 990–14 490 Kč s DPH).

apple bandai pippin wikipedia
Herní konzole Apple Bandai Pippin (Zdroj: AllAboutApple Museum)

V minulosti to Apple s herní konzolí už zkoušel – v roce 1996 spatřila světlo světa konzole Apple Bandai Pippin, která byla kombinací herního zařízení a počítače. Trh nicméně na toto spojení nebyl připraven a cena 599 dolarů (v dnešních cenách zhruba 1 000 dolarů – cca 26 500 Kč s DPH) zákazníky příliš nelákala.

Herní konzole od Applu je spíše zbožným přáním fanouška

Že by Apple skutečně chystal vlastní herní konzoli, je nicméně nepravděpodobné. Kdyby tomu tak skutečně bylo, jistě by na veřejnost unikalo mnohem více informací, a to jak o samotném hardwaru konzole, tak o připravovaných titulech. Jednoúčelové zařízení na hry taktéž nedává příliš velký smysl z pohledu portfolia Applu – obdobnou roli nyní zastává iPod Touch, který gigant z Cupertina už nějaký ten pátek neaktualizoval.

apple konzole console games hry
Apple pravděpodobně vlastní herní konzoli nechystá

Na druhou stranu je Nintendo Switch postavené na mobilním čipsetu Nvidia Tegra X1 Mariko, který dokazuje, že i velké herní tituly mohou běžet na omezeném hardwaru. Nintendo jako takové navíc nemá žádnou konkurenci a úspěch Switche v podobě téměř 90 milionů prodaných zařízení jistě Apple více než láká. Kalifornská společnost nicméně není Nintendo a u případné herní konzole s logem nakousnutého jablíčka hrozí, že by mohla dopadnout neúspěchem.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

10 komentářů

 1. Než tady tohle, nebylo by jednodušší pro Apple koupit Nintendo? Teda jestli by to antimonopolní úřady schválili

  • Nemyslím si že by se Nintendo nechalo Applem koupit….
   Prakticky poslední tradiční výrobce videoher se zatím ale stále drží….Sega i Atari,tedy jejich konzolové divize? pokud to nazývám správně, jsou bohužel v propadlišti dějin.
   Konzole těchto firem jsem v mládí a kolem dvaceti na vojně i po míval…Sega Megadrive.. Revoluční.Atari Jaguar a výborný Lynx…které však zabil nedostatek titulu…až na vyjímky šlo o předělávky Amiga her a potenciál těchto strojů, využívaly tak ani ne z poloviny.
   I Sega mnoho nevím, ale Hw divizi Atari, položila neschopnost a malá průbojnost otce a syna Jacka a Samuela Tramiela…z obou firem zvyky jen divize zaštiťující vydávání videoher na dostupné platformy.

 2. Viem si predstavit 100 palcovu tv s integrovanou hernou konzolou od applu.

  • Predstavit si umim ledacos, jenom ne to, co z Apple Arcade bych chtel hrat na 100 palcove TV :D

 3. No pokud by šlo o handheld, tak jsem pro. Takový 7″ iPad s možností připojit nějaký ovladač ala Switch a prdnout do toho A15 nebo M1… a zastaralý switch má zaděláno na problém.

 4. Tak pokud na tom poběží jen ty srandahry z Arcade, tak to asi moc velkou díru do světa neudělá. Mají výkonné ipady a iphony. Teď by se mohli zaměřit na to přivést na ně takové hry, které to využijí.

 5. Proc nepouzivate spravna slova „kopiruje od Nintenda“ ?

 6. Je to samozřejmě již týdny vyvrácená blbost. Tohle nepostavíte jen tak, musíte mít kromě hardware skvělé velké prémiové launch tituly, ale na těch nikdo nepracuje. Nejsou devkity testkity, není vůbec nic.
  Takže jestli někdy tak nejdřív za dva roky.

  • Dnes je jina doba, lidem staci trapne jednoduche hry na mobilu. Verim tomu, ze Apple ma marketing dost silny na to, aby presvedcil lidi, ze ma SMYSL kupovat konsoli i pro tyhle trapnosti.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).