Domů » Bleskovky » Apple prodal za první víkend přes 4 miliony iPhonů 4S

Apple prodal za první víkend přes 4 miliony iPhonů 4S

Navzdory mírnému rozčarování některých uživatelů, kteří před několika týdny mylně očekávali představení zbrusu nového iPhonu 5, prodeje mírně upgradovaného telefonu od Apple opět trhají rekordy. Zní to trochu jako ohraná písnička. S každým novým modelem se nejbohatší společnost světa chlubí stále většími zisky. Ani letošek není výjimkou a Apple oznámil, že byly za první víkend prodány 4 miliony iPhonů 4S, což je víc než u kteréhokoliv telefonu v historii. Toto číslo také značí více než dvojnásobek prodaných kusů předchozího iPhone 4 za stejné období. Apple dále uvedl, že už více než 25 milionů uživatelů používá aktualizovaný mobilní operační systém iOS 5 a přes 20 milionů se jich už zaregistrovalo do služby iCloud.

-

V následujících týdnech se začne iPhone 4S prodávat i v dalších zemích, po 28. říjnu jich má být 22, do konce roku se má dostat na oficiální trhy více než 70 zemí. Ačkoliv Apple předem signalizoval, že je na velký zájem připravený, po úspěšném prvním víkendu jsou jeho telefony v mnoha obchodech beznadějně vyprodány a zákazníci jsou odkázáni na jedno – až dvoutýdenní čekací doby.

Zdroj: TechCrunch

Miroslav Havlíček

14 komentářů

 1. Co na říct ? Nu,vot…

 2. ip (neregistrovaný)

  2.nejbohatší

 3. 73% z toho boli majitelia starších verzií, ktorý už niekoľko mesiacov čakali na uvedenie(ktoré sa pretiahlo) a na upgrade

 4. Každopádně je to úchvatné číslo. Jsem zvědavý na prodeje nexus prime a jeho prodeje. Zdější snílci a naivové trvdili, že iP4S je propadák a nexus se bude prodávat daleko více.

  • Nexus Prime nebude mať v predajnosti ani na Galaxy S2. Neviem kto to tvrdil, ale skôr myslel prepadák z pohľadu zmien oproti predošlej verzií.

  • mino: já vím pomlouvat je jednoduché, ale skutek utek :)

  • Rado (neregistrovaný)

   premikkoci:Neda sa porovnavat predajnost iphone a akehokolvek ineho smartfonu,lebo fandovia ios maju k dispozicii len jeden najnovsi model,takze je jasne ze je takato predajnost. U androidu je to rozdelene na vsetky zariadenia a tam predajnost dokopy je vacsia. Proste android ma viac ludi na zemi nez iphone. Ale to je logicke.

  • Rado (neregistrovaný): Proč by se nedala? To je věc Applu, že nabízí pouze jeden model, respektive více, ale zato starších. Každopádně to nemění nic na tom, že iPhone je nejprodávanější smartphone na světě, ať se Vám líbí nebo nelíbí.

 5. Olda (neregistrovaný)

  iPhone má jednu chybu, že Siri neumí česky. Pro vyřizování emailů a smsek by to byla perfektní věc, takhle je to u nás jen hračka k nepoužití. :( Škoda.

  • Myslím si, že Siri ještě dlouhou dobu česky umět nebude…

  • Olda (neregistrovaný)

   Jiří Hrma: Chápu, malý trh a mnoho práce češtinu doprogramovat, ale pak nový iPhone defacto postrádá smysl a starší verze bohatě stačí. iOS5 na ne taky nainstaluju.

  • Olda (neregistrovaný): Nj, jazyková mutace v počtu zvící většího města je prostě na…7. koleji.

 6. Škoda, že se asi nikdy nedozvíme, jaké by byly prodeje, kdyby to byl „iPhone 5“:-)

  Tak samozřejmě vlivem prodloužené periody uvedení nového modelu se koupěchtiví nového modelu nakumulovali, především pak lidem s končícím úvazkem na 3Gs je pak přechod na iPhone 4s neskutečný upgrade, za stejný peníz…

 7. ..4 miliony, to je stádo pro ovčáka.. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).