Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Apple překvapil. Meziročně prodal více iPhonů, i když se očekával pokles

Apple překvapil. Meziročně prodal více iPhonů, i když se očekával pokles

Apple v noci zveřejnil výsledky svého hospodaření za první kvartál letošního roku. Z nich lze vyčíst, jaký je o jablečné produkty zájem i po nejsilnějším „vánočním“ čtvrtletí. Oproti očekávání analytiků zájem neupadá.

Hardware spíše stagnuje

Překvapením jsou například prodeje iPhonů. Wall Street očekával prodeje na hranici 40 milionů, jiné analytické agentury se nebály jít s číslem ještě níže, Apple přesto dokázal v prvním kvartále prodat 52,4 milionů telefonů, čímž mírně překonal i prodeje ze stejného období v loňském roce. Tržby z iPhonů meziročně vzrostly o 14 procent. CEO Apple Tim Cook také popřel zprávy o slabých prodejích vlajkového iPhone X, který byl údajně ve sledovaném čtvrtletí každý týden nejprodávanějším iPhonem vůbec. I přes tato slova ale Apple zjevně počítal s větším zájmem; průměrná cena jednoho prodaného iPhonu v tomto kvartále činila 728 dolarů (asi 15 600 korun bez DPH), Apple ale předvídal 740 dolarů.

Apple ale neprodává pouze iPhony. Například tabletů iPad prodal 9,1 milionů, tedy opět o malinko více než loni. Počítačů Mac Apple prodal 4 milionů, tedy prakticky stejně jako loni. O více než třetinu rostla kategorie ostatní, kam Apple řadí hodinky Watch, Home Pod a další produkty; z ní vygeneroval Apple tržby ve výši 3,9 miliard dolarů, je na hodinkách to prý bylo podle Tima Cooka o 50 procent více.

Tradičně silné služby

Ekosystém Apple ale nestojí pouze na hardwaru, ale i na službách, jako je prodej aplikací či hudby. Z této kategorie Apple vygeneroval příjmy ve výši 9,19 miliard dolarů, což je meziročně o 31 procent více.

Celkově si Apple vedl velmi dobře, utržil 61,1 miliard dolarů, které pak přetavil v čistý zisk 13,8 miliard dolarů, což jsou oproti stejnému období v loňském roce ještě více působivá čísla.

Apple tak rozhodně může být s prvním čtvrtletí letošního roku spokojen, jednalo se o nejúspěšnější první kvartál v historii firmy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Skylark (neregistrovaný)

    Teda.. Tak to vypadá, že Apple letos zase nezkrachuje..

  2. Aby ne. Jejich telefony stále ve svém segmentu nemají konkurenci.

  3. Irun66 (neregistrovaný)

    Uni už není příznivce Sony?? Přešel k jabku??

    Ale k věci. Poslední 2 měsíce čtu, jak se Applu nedaří prodeje iPhone X a že kvůli nízkým prodejům téměř krachují někteří dodavatelé…. A ono se nakonec ukáže, jak je Apple na tom dobře… Sakra to ale klika.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel