Domů » Bleskovky » Apple představil 12″ MacBook 2016: Nové procesory, rychlejší SSD, výkonnější RAM, ale stále jen jedno USB-C

Apple představil 12″ MacBook 2016: Nové procesory, rychlejší SSD, výkonnější RAM, ale stále jen jedno USB-C

Když vloni na svět přišel 12″ MacBook, ihned po jeho představení se uživatelé laptopů rozdělili na dva tábory. Jedni tvrdili, že nový MacBook je plný kompromisů a není důvod, aby si někdo pořizoval notebook se slabým procesorem od Intelu, s „příšernou“ klávesnicí a jedním portem, který obstarává nabíjení a komunikaci s periferiemi zároveň.

Naopak druhý pomyslný tábor cupertinskou společnost Apple hájil. Perfektní rozměry, výborná váha a jemný Retina displej jsou vším, co se od mobilního počítače očekává. Nyní Apple v tichosti provedl update, který by mohl tábor nespokojených uživatelů přimět k tomu, aby přehodnotili svá tvrzení.

Představení aktualizovaného 12″ MacBooku proběhlo bez nějakých skrupulí. Ve své tiskové zprávě Apple zmiňuje, že od dnešního dne (19. 4. 2016) si mohou zákazníci 12″ MacBook zakoupit i v růžově zlaté barvě (Rose Gold), což ocení zejména něžné pohlaví. Navíc se jedná o historicky první aktualizaci tohoto malého pracanta.

macbook2016_rosegold

Další okem neviditelné změny se odehrály pod kapotou přístroje. Nový 12″ MacBook 2016 nabídne v pořadí již šestou generaci procesorů Intel, které jsou dostupné ve třech verzích, a to ve verzi Intel Core m3 s taktem 1,1 GHz, Intel Core m5 s taktem 1,2 GHz a Intel Core m7 s taktem 1,3 GHz.

Vylepšeným procesorům sekunduje až o 25 % výkonnější grafické jádro, Intel HD Graphics 515, a rychlejší LPDDR3 RAM moduly o velikosti 8 GB, které pracují na taktu 1866 MHz.

Díky novým procesorům a chipsetům dostal nový MacBook do vínku i vylepšené interní SSD úložiště, které by mělo být oproti předchůdci mnohem rychlejší. Na reálné testy si však musíme ještě nějakou dobu počkat.

12macbook2016_title

Poslední a neméně výzmanou změnou je výdrž. Ta se zastavila na úctyhodných 10 hodinách, a zvedla tak celkovou výdrž až o jednu hodinu z původních 9 hodin. Nic víc, nic míň. Všechny ostatní parametry zůstaly nezměněny. Největším zklamáním proto zůstává absence dalších portů nebo alespoň použití nějaké alternativy na nabíjení v podobě MegaSafe. Bohužel se nic takového neudálo a na tělě MacBooku naleznete stále jen jeden nenápadný port USB-C.

Pravděpodobně se ptáte, jak je na tom cena. Ta se i přes všechny oznámené novinky a vylepšení nezměnila. 12″ MacBook 2016 bude dostupný od dnešního dne s cenou začínající na 39 990 Kč.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Subscribe
Upozornit na
guest
51 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments