Domů » Bleskovky » Apple posiluje tým Siri o desítky lidí, Amazon jde u Alexy do stovek

Apple posiluje tým Siri o desítky lidí, Amazon jde u Alexy do stovek

Apple podle všeho plánuje zaměřit svou pozornost na zdokonalení Siri. Prozrazuje to nezvykle velký zájem Applu o nové pracovníky, jejichž úkolem bude právě zdokonalování hlasové asistentky.

Podle analytické firmy Thinknum totiž Apple v současnosti hledá 161 lidí na nové pozice, přičemž většina z nich jsou softwaroví vývojáři. V menším množství má společnost zájem také o designéry a produktové manažery.

Důvod je poměrně jasný, Siri úplně nezvládla nástup chytrých reproduktorů a hlasoví asistenti Amazon Echo a Google Assistant ji ve spoustě ohledů předčí. Toho si je Apple zřejmě vědom a nové lidi do vývoje Siri najímá konstantně, otázkou tak je spíše to, co ho vedlo k takto náhlé snaze o jednorázové zvětšení týmu.

Jedním z důvodů by mohla být nedávná informace zveřejněná serverem Forbes, podle níž Amazon najímá neuvěřitelných 1 147 nových lidí, jejichž prací bude právě zlepšování asistentky Alexa. To je pro zajímavost větší počet vývojářů a technických pracovníků, než v současné době Google shání pro celé své portfolio služeb.

Jestli se Applu rozšíření týmu Siri vyplatí a jeho HomePod se tak stane populárnějším, je těžké předvídat. Apple má sice velkou výhodu v určité uzavřenosti uživatelů v jablečném ekosystému, což spoustu z nich vede k jaksi „automatickému“ nakupování doplňků od stejného výrobce, ale nelze přehlížet fakt, že ostatní společnosti – zejména pak Amazon – drží v oblasti hlasových asistentů (alespoň při použití v domácích reproduktorech) poměrně jasnou převahu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments