Apple po 11 letech konečně obmění design iMacu. Dočkáme se ještě tento měsíc

imac

Když Apple před rokem upgradoval své iMacy, vyvolalo to u fanoušků těchto all-in-one počítačů spíše zklamání – design se prakticky nezměnil od roku 2009 (pouze v roce 2012 došlo ke ztenčení rámečků) a úložiště je nabízeno ve formě pomalého plotnového disku nebo jako hybridní jednotka Fusion Drive. Na tyto aspekty se Apple zaměří u příští generace, která by podle nejnovějších informací měla přijít nečekaně brzy.

Nový design, rychlejší disky

Apple údajně nové iMacy představí na virtuální vývojářské konferenci WWDC, která bude odstartována 22. června. Nové počítače mají dostat zbrusu nový design, který bude inspirován iPadem Pro a displejem Apple Pro Display XDR, což bude viditelné zejména na výrazně tenčích rámečcích okolo displeje a možná i na celkově tenčím těle.

Nové iMacy se mají nadobro zbavit plotnových disků a jednotek Fusion Drive a kompletně vsadit na SSD. Nové procesory od Intelu desáté generace doprovodí bezpečnostní koprocesor Apple T2, počítače budou nabízeny s grafickými kartami AMD Navi GPU.

Kromě nových iMaců plánuje Apple na vývojářské konferenci WWDC odhalit postupný přechod z procesorů Intel na vlastní čipy postavené na architektuře ARM. Tato radikální změna patrně proběhne nejprve u levnějších laptopů, ovšem není vyloučeno, že na ARM přesedlají i budoucí počítače iMac. Chystané stroje tak možná budou poslední spotřebitelské all-in-one počítače s procesory od Intelu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku