Domů » Bleskovky » Apple plánoval převzetí automobilky McLaren. Zprávu potvrdil šéf společnosti

Apple plánoval převzetí automobilky McLaren. Zprávu potvrdil šéf společnosti

Jak na konci září informoval zpravodajský web MacRumors, Apple údajně plánoval převzít britského automobilového výrobce McLaren, ten však tuto informaci dementoval. Nyní ovšem vyplouvají na povrch nové informace o tom, že k rozhovorům skutečně došlo, k vyjádření nabídky ovšem nikoli.

apple-mclaren

Podle Bloombergu se ke konci Apple rozhodoval spíše pro odkoupení majoritního podílu ve společnosti. Nyní se k celé situaci vyjádřil také CEO společnosti McLaren Mike Flewitt.

K nabídce nakonec nedošlo. Přišli. Mluvili jsme. Mluvili jsme o tom, co dělají. Mluvili jsme také o tom, co děláme my. Odjeli. Návrh se neuskutečnil.

Mluví se o tom, že jedním z důvodů nevyřčení nabídky je opadlý zájem Applu o automobilový průmysl. Apple se nyní údajně chce více zaměřit na vývoj systému pro autonomní vozidla. O aktuální situaci jsme informovali v tomto článku.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).