Domů » Bleskovky » Apple Park inspiruje: Microsoft v příštích 7 letech zcela přemění své redmondské sídlo

Apple Park inspiruje: Microsoft v příštích 7 letech zcela přemění své redmondské sídlo

Zaměstnanci Microsoftu, pracující v přímo v domovské základně v americkém Redmondu, se mohou těšit na radikální proměnu celého kampusu. Softwarový gigant má v plánu provést jeho kompletní přeměnu a rozšíření v ceně několika miliard amerických dolarů.

Přestavba kampusu má být zahájena v příštím roce a bude trvat 5 až 7 let. Za tuto dobu bude postaveno 18 zcela nových a několik starších bude odstraněno. Přibude 6,7 milionů čtverečních metrů renovovaného pracovního prostoru, který pojme navíc dalších 8 tisíc pracovníků. Celý projekt se bude odehrávat na rozloze cca 180 fotbalových hřišť, kromě samotných budov má být výrazně vylepšena infrastruktura a rekreační zařízení v rámci kampusu – přidáno bude podzemní parkoviště, můstek pro chodce a cyklisty, a také 2akrové otevřené náměstí, turistické stezky, fotbalová a kriketová hřiště a také obchodní prostory.

Building a modern campus

Nový areál má být otevřenější a méně formální, rozdělen bude na sérii čtvrtí pro jednotlivé týmy, a bude obsahovat spoustu prvků povzbuzujících lidskou tvořivost. Vydělat na tom mají jak zaměstnanci Microsoftu, tak uživatelé jeho produktů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. ,,Vydělat na tom mají jak zaměstnanci Microsoftu, tak uživatelé jeho produktů.,,
  Kym tam bude nadella alebo kym nezmení postoj k vývoji hw produktov tešiť sa môžeme max tak na office a w10 ktoré nie každý oblubuje…

 2. Hehe, další trapná firma která musí všechno bezostyšně kopirovat

 3. Prečo by mal niekto niekoho kopírovať? Sídla oboch firiem už majú svoje roky, je úplne normálne ze z rozrastaním spoločnosti a naberaním na hodnote sa snažia inovovať aj nehnuteľný majetok. To že Apple s tým prišiel skôr neznamená, že na tom MS nemakal už skôr. Pripraviť zmenu ktorá sa bude realizovať 5 až 7 rokov asi nie je na týždenné čmáranie na papieri. Čo je sranda, ako sa dá vtesnať meno Apple už skutočne do akéhokoľvek článku. V nadpise Apple inšpiroval ale v článku ani zmienka, ako inšpiroval, čím inšpiroval alebo skade je táto informácia, že inšpiroval, je to len autorova domnienka, výkrik do tmy, fakt postavený na reálnom základe? Alebo je to len slovíčko ktoré má pritiahnuť čitateľa???

 4. Naprostý souhlas s wallax! Už ani jsem článek nečetl a už jsem si říkal, kdo takový nesmyslný nadpis napsal. Google také staví, nebo plánuje postavit nové sídlo, také se nechal inspirovat Applem? Navíc v čem spočívá inspirace Appleparkem? Vidím budovy standartních tvarů, žádné ufa, nebo stany ala Google. Pane Karásek, trochu soudnosti by neuškodilo.

  • To já jsem si přečetl jenom nadpis a hned mi bylo jasné, kdo ten článek psal :-D

 5. Presne súhlasím s Wallaxem a Vojtov, kvôli tomu aby článok pritiahol čitateľa píšete ako bulvár do nadpisu blbosti a fámy. V dnešnej dobe nájsť na SK\CZ trošku kvalitné technické (nie tie čo sa na to tvária) médium je veľmi ťažké. Škoda že pár rokov dozadu, by som takýto nadpis u Vás nevidel. Keď tak chcete všade dať Apple, tak sme mohli napísať „Po Apple, začína aj Microsoft stavať nové sídlo“.

 6. Aj eset ide stavat nove sidlo. Samozrejme pan Karasek, hned potom ako to okopiroval od apple, lebo urcite je vyhodnejsie prenajimat si budovu v auparku a dalsie k tomu.

 7. Když jste tak bohatí že jsi můžete pomalu udělat město uprostřed města.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).