Domů » Bleskovky » Apple Park inspiruje: Microsoft v příštích 7 letech zcela přemění své redmondské sídlo

Apple Park inspiruje: Microsoft v příštích 7 letech zcela přemění své redmondské sídlo

Zaměstnanci Microsoftu, pracující v přímo v domovské základně v americkém Redmondu, se mohou těšit na radikální proměnu celého kampusu. Softwarový gigant má v plánu provést jeho kompletní přeměnu a rozšíření v ceně několika miliard amerických dolarů.

Přestavba kampusu má být zahájena v příštím roce a bude trvat 5 až 7 let. Za tuto dobu bude postaveno 18 zcela nových a několik starších bude odstraněno. Přibude 6,7 milionů čtverečních metrů renovovaného pracovního prostoru, který pojme navíc dalších 8 tisíc pracovníků. Celý projekt se bude odehrávat na rozloze cca 180 fotbalových hřišť, kromě samotných budov má být výrazně vylepšena infrastruktura a rekreační zařízení v rámci kampusu – přidáno bude podzemní parkoviště, můstek pro chodce a cyklisty, a také 2akrové otevřené náměstí, turistické stezky, fotbalová a kriketová hřiště a také obchodní prostory.

Building a modern campus

Nový areál má být otevřenější a méně formální, rozdělen bude na sérii čtvrtí pro jednotlivé týmy, a bude obsahovat spoustu prvků povzbuzujících lidskou tvořivost. Vydělat na tom mají jak zaměstnanci Microsoftu, tak uživatelé jeho produktů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments