Apple oznámil termín příští tiskové konference. Bude věnována především službám

Jarní keynote Apple je oficiální. Kalifornský gigant na svých stránkách odhalil, že svoji příští tiskovou konferenci uspořádá 25. března v divadle Steva Jobse v Cupertinu. Mottem akce je „It’s show time“, které Apple použil již v roce 2006, kdy představil první Apple TV. Televize se ostatně má týkat i tato akce, s největší pravděpodobností se dočkáme spekulovaného jablečného videoportálu.

apple

Předplaťte si pořady, filmy, zprávy, časopisy

Apple se bude snažit soupeřit s Netflixem a dalšími platformami, nabídnout má nejen vlastní originální obsah, ale také přístup k ostatním podobným službám, např. k HBO; vše pochopitelně v rámci předplatného.

Majitelé jablečných zařízení si také budou moci předplácet zprávy, Apple totiž údajně za dva týdny ukáže i nový kanál pro odběr různých periodik, jako jsou novinky a časopisy.

Nový hardware?

Některé hlasy tvrdí, že tisková konference bude výhradně zaměřena na služby, které do cupertinských trezorů přinášejí čím dál větší tržby. Apple má ale v rukávu i velkou spoustu nového hardwaru, a mohl by za dva týdny ukázat aspoň nějaký. Kromě nových iPhonů, které budou představeny tradičně v září, očekáváme letos od Apple:

 • Základní iPad s 10,2“ displejem, nový iPad Mini
 • 16-16,5palcový MacBook Pro, upgradovaný 13″ MacBook Pro s 32 GB RAM
 • Mac Pro, 6K monitor
 • Kapesní herní konzoli iPod Touch
 • Novou generaci AirPods a možná i bezdrátovou nabíječku AirPower

Je toho zkrátka hodně, a byla by velká škoda, kdyby Apple blížící se tiskovku věnoval pouze službám.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. Johny (neregistrovaný)

  Těším se, hlavně by to chtělo vylepšit system pro iPady. To bych uvítal. Je otázkou, jak budou služby fungovat díky OSA a dalším tady. Počítam, že tradičně ne.

 2. Vit (neregistrovaný)

  Jsem hodně zvědavý na ten videoportál. Při dnešní konkurenci to bude celkem oříšek se nějak prosadit.

  • Apple a Disney mají k sobě poměrně blízko a vzhledem k tomu, že Disney stahuje ze všech služeb své brandy… Třeba si navzájem pomohou s startem.

   • Milan (neregistrovaný)

    presne tak,Apple a Disney maji k sebe velice blizko, poji je cileni na deti. Mickey Mouse na AW nebo mluvici howno jsou legendarni.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *