Domů » Bleskovky » Apple oznámil termín příští tiskové konference. Bude věnována především službám

Apple oznámil termín příští tiskové konference. Bude věnována především službám

Jarní keynote Apple je oficiální. Kalifornský gigant na svých stránkách odhalil, že svoji příští tiskovou konferenci uspořádá 25. března v divadle Steva Jobse v Cupertinu. Mottem akce je „It’s show time“, které Apple použil již v roce 2006, kdy představil první Apple TV. Televize se ostatně má týkat i tato akce, s největší pravděpodobností se dočkáme spekulovaného jablečného videoportálu.

apple

Předplaťte si pořady, filmy, zprávy, časopisy

Apple se bude snažit soupeřit s Netflixem a dalšími platformami, nabídnout má nejen vlastní originální obsah, ale také přístup k ostatním podobným službám, např. k HBO; vše pochopitelně v rámci předplatného.

Majitelé jablečných zařízení si také budou moci předplácet zprávy, Apple totiž údajně za dva týdny ukáže i nový kanál pro odběr různých periodik, jako jsou novinky a časopisy.

Nový hardware?

Některé hlasy tvrdí, že tisková konference bude výhradně zaměřena na služby, které do cupertinských trezorů přinášejí čím dál větší tržby. Apple má ale v rukávu i velkou spoustu nového hardwaru, a mohl by za dva týdny ukázat aspoň nějaký. Kromě nových iPhonů, které budou představeny tradičně v září, očekáváme letos od Apple:

 • Základní iPad s 10,2“ displejem, nový iPad Mini
 • 16-16,5palcový MacBook Pro, upgradovaný 13″ MacBook Pro s 32 GB RAM
 • Mac Pro, 6K monitor
 • Kapesní herní konzoli iPod Touch
 • Novou generaci AirPods a možná i bezdrátovou nabíječku AirPower

Je toho zkrátka hodně, a byla by velká škoda, kdyby Apple blížící se tiskovku věnoval pouze službám.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Těším se, hlavně by to chtělo vylepšit system pro iPady. To bych uvítal. Je otázkou, jak budou služby fungovat díky OSA a dalším tady. Počítam, že tradičně ne.

 2. Jsem hodně zvědavý na ten videoportál. Při dnešní konkurenci to bude celkem oříšek se nějak prosadit.

  • Apple a Disney mají k sobě poměrně blízko a vzhledem k tomu, že Disney stahuje ze všech služeb své brandy… Třeba si navzájem pomohou s startem.

  • presne tak,Apple a Disney maji k sebe velice blizko, poji je cileni na deti. Mickey Mouse na AW nebo mluvici howno jsou legendarni.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).