Domů » Bleskovky » Apple oznámil 700 milionů aktivovaných iOS zařízení

Apple oznámil 700 milionů aktivovaných iOS zařízení

V úterý Apple na tiskové konferenci představil nový iPhone 5S a iPhone 5C. Tim Cook tradičně začal prezentaci aktualizací čísel o tom, jak se daří mobilnímu byznysu společnosti. Do konce měsíce by mělo dojít k aktivaci 700 milionů iOS zařízení. Poslední aktualizaci jsme dostali v červnu, když Apple oznámil 600 milionů prodaných iOS zařízení – tedy iPhony, iPady a iPody Touch. Pro porovnání, Google nedávno oznámil jednu miliardu aktivovaných zařízení. Stojí za to poznamenat, že řada zařízení prodávaných v Číně se do aktivací Androidu nepočítá.

Cook také doplnil informace o síti Apple Store obchodů. Prohlásil, že po období zahraniční expanze se začnou opět soustředit na domácí americký trh. Apple zažil z pohledu akciového trhu nepříjemný rok. Akcie minulý rok v září dosáhly vrcholu na hodnotě 700 dolarů, když byl oznámen iPhone 5. Od té doby dochází k poklesu. Během roku jsme neviděli žádné zásadní nové produkty, mimo očekávaných aktualizací. Uvidíme, co pro nás Apple na podzim nachystá a jak na to zareagují akciové trhy.

David Podzimek

3 komentářů

  1. Je to holt šílené číslo :-)

  2. No a co,proboha? Já z toho mám houby a většina populace taky.Jen trapné přetahování, kdo prodá víc. Jako kdyby na tom záleželo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).