Domů » Bleskovky » Apple oficiálně potvrdil datum příchodu nových iPadů: Keynote bude dle očekávání 16. října

Apple oficiálně potvrdil datum příchodu nových iPadů: Keynote bude dle očekávání 16. října

Server Re/Code odhalil datum příští keynote Apple již minulý týden, nyní termín 16. října potvrdil v pozvánce samotný Apple. Akce se odehraje v domovském Cupertinu v Kalifornii v 10 hodin pacifického času (17:00 našeho času). Pozvánka odkazuje na logo, které letos Apple použil při oslavách 30 let počítačů Mac, ty by se měly příští týden dočkat výrazné aktualizace.

  

Nové iMacy mají dostat nové displeje s velmi vysokými rozlišeními (6400 × 3600, 5760 × 3240 a 4096 × 2304 pixelů), přijít má i nový 12palcový MacBook s Retina displejem a spekuluje se o aktualizovaném Macu Mini. 

My se ale těšíme především na novou generaci tabletů iPad, o které jsme vás informovali v dřívější bleskovce. Ve zkratce mají být tenčí, výkonnější, se čtečkou otisků prstů Touch ID a mají přijít kromě tradičních barev i ve zlaté. 

Takto má vypadat nový iPad Air 2

Nový hardware mají podpořit nové verze softwaru, iPady a iPhony mají dostat iOS 8.1 s integrovanou podporou Apple Pay, nové počítače zase mají přijít s novou verzí Mac OS X Yosemite včetně vylepšených aplikací iTunes, iWork a iLife. Říjnovou akci Apple pro vás budeme sledovat a přineseme vám z ní čerstvé informace. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).