Domů » Bleskovky » Apple nestíhá. iTunes se letos v Microsoft Store neobjeví

Apple nestíhá. iTunes se letos v Microsoft Store neobjeví

Microsoft v letošním roce představil novou edici Windows 10 S, která umožňuje instalaci aplikací pouze z obchodu Microsoft Store. Bohužel ten se plní velmi pomalu, a to i přes velkou snahu Microsoftu pomoci vývojářům různými nástroji pro konverzi stávajících aplikací pro jiné platformy. Na květnové vývojářské konferenci Build byl dokonce do Store přislíben jablečný hudební přehrávač iTunes, a to včetně Apple Music, nakonec však do cíle nedorazil.

Apple nicméně své úsilí nevzdal, pouze potřebuje více času, aby iTunes připravil do podoby, kterou jeho uživatelé požadují. Bohužel nevíme, co přesně za zdržením stojí, zjevně však není konverze desktopových aplikací do Microsoft Store tak jednoduchá. Apple například musí vyřešit zcela nový způsob aktualizací, který bude zajišťovat redmondský obchod namísto dosavadního jablečného řešení. Bohužel zatím neznáme ani přibližné datum vydání.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments