Domů » Bleskovky » Apple nestíhá. iTunes se letos v Microsoft Store neobjeví

Apple nestíhá. iTunes se letos v Microsoft Store neobjeví

Microsoft v letošním roce představil novou edici Windows 10 S, která umožňuje instalaci aplikací pouze z obchodu Microsoft Store. Bohužel ten se plní velmi pomalu, a to i přes velkou snahu Microsoftu pomoci vývojářům různými nástroji pro konverzi stávajících aplikací pro jiné platformy. Na květnové vývojářské konferenci Build byl dokonce do Store přislíben jablečný hudební přehrávač iTunes, a to včetně Apple Music, nakonec však do cíle nedorazil.

Apple nicméně své úsilí nevzdal, pouze potřebuje více času, aby iTunes připravil do podoby, kterou jeho uživatelé požadují. Bohužel nevíme, co přesně za zdržením stojí, zjevně však není konverze desktopových aplikací do Microsoft Store tak jednoduchá. Apple například musí vyřešit zcela nový způsob aktualizací, který bude zajišťovat redmondský obchod namísto dosavadního jablečného řešení. Bohužel zatím neznáme ani přibližné datum vydání.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Mají plné ruce práce s rasovými a genderovými emoji.

  • Ac dlouholety uzivatel iPhonu a pozdeji i Macbooku, musim dat za pravdu. „hrejivy“ Tim Cook to vede dost zvlastnim smerem…

 2. „Bohužel ten se plní velmi pomalu, a to i přes velkou snahu Microsoftu..“ tu som tu vetu rovno preskočil, lebo práveže za posledný rok odstranily desiatky a desiatky velmi dobrých aplikácií, a nechali tam len okopirovaný a nepoužitelný odpad („alternatívu“). Takže fakt neviem o čo ide Microsoftu, ale určite sa nestaží, ale že vôbec.

 3. Škoda, iTunes je přesně to co mi ve win10 chybí.

 4. js
  Nějak se mi nechce věřit, že by Apple u iTunes, nepodporoval stolní Windows10.
  Ano v MS Store nejsou ale na stránce Apple, přece není problém je stáhnout.

 5. O aktualizace vubec nejde. Ty Apple v pripade Store aplikace naopak resit vubec nemusi.

  Prevod aplikaci pro pouziti ve Storu je vcelku trivialni proces – pokud je software napsany aspon trosku solidne.

  to, ze to doted nemají, sveci o jedne – ci dvou vecech – bud na to apple kasle, a nebo ten software maji tak totalne zbastelny, ze to proste neslape – i kdyz ta aplikace stále zůstava klasickou aplikaci, bezi (pri instalaci skrze store) v urcitem sandboxu, a nejspis s tim ten system ma proste problem.

  • iTunes jsou jako software odpad jak na macOS, tak i na Windows. A já Apple i tak trochu chápu – pokud si někdo koupí jablečný zařízení, který nejsou za pár korun, tak asi nebude používat WIN10S, který běží na největších plečkách. Druhá strana mince je ta, že i přesto, že jsou iTunes strašnej software, používám spojení Macbook – stařičký iPod Classic 120GB a je to paráda. Člověk si udělá v knihovně pořádek, synchro funguje parádně. Na Androidu můžu tagovat jak chci, ale přehrávač si to většinou stejně rozhodí, jak chce, občas nenačte artwork apod.

  • myslim, ze prvni varianta..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).