Domů » Bleskovky » Apple na svém webu pravděpodobně prozradil podobu chystaného iPhonu 6c

Apple na svém webu pravděpodobně prozradil podobu chystaného iPhonu 6c

V úterý se v oficiálním elektronickém obchodu společnosti Apple objevila nová dokovací stanice s konektorem Lightning určená pro telefony iPhone 5, 5c, 5s, 6 a 6 Plus. Samotný dok stojí 39 $ (cca 1000 Kč bez DPH) a není ničím zajímavý. Apple si ovšem nepohlídal produktové fotografie a na jedné z nich je zachycen dosud nepředstavený model iPhonu.

 

Zařízení s růžovým tělem a černým předkem na první pohled připomíná nepříliš úspěšný model 5c. Jednalo se v podstatě o plastovou variantu původní páté verze, která měla polykarbonátové tělo a nižší cenu. Valného úspěchu se bohužel tento smartphone nedočkal.

Pozorní čtenáři si jistě povšimnou provedení jediného hardwarového tlačítka na přední straně telefonu. Zatímco původní model 5c disponoval jednoduchým tlačítkem, smartphone na fotografii má tento spínač kombinovaný se čtečkou otisků prstů jako je tomu například u současné generace iPhonů. Apple teda velmi pravděpodobně omylem ukázal již dlouho očekávaný iPhone 6c.

Z obrázku je patrné, že displej se bude řadit spíše k menším kouskům a jeho úhlopříčka bude pravděpodobně 4 palce. Kromě integrované čtečky otisků prstů nejsou žádné další parametry známé. Není ani jisté, že se skutečně jedná o chystaný model 6c. Výrobce ale fotografii ze svého webu velmi rychle odstranil, čímž nepřímo potvrdil tyto spekulace.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

22 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  „připomíná nepříliš úspěšný model 5c. Jednalo se v podstatě o okleštěnou variantu verze 5s, která měla polykarbonátové tělo a nižší cenu.“

  Toto není pravda. iPhone 5c není okleštěná varianta 5s, ale starší iPhone 5 v plastovém těle.

  • Zdeněk Beran

   Děkuji za připomínku, opraveno

  • 5c nebyla žádná okleštěná verze, prostě to byla 5ka v plastovém těle. Nebo co oproti 5ce chybělo?

 2. David Podzimek

  Psát o iP 5c jako o neúspěšném modelu je hodně nadsazené, vzhledem k tomu, že v portfoliu nahradil „pětku“, jenom díky levnější výrobě umožnil dosáhnout větší marže a nekanibalizoval tolik dražší iP 5s. Zároveň se během některých kvartálů prodalo přes deset milionů kusů iP 5c, tudíž je neúspěch opravdu relativní označení.

 3. blept (neregistrovaný)

  Když jsem byl v Londýně, tak to vypadalo, že lidi nemají nic jiného, než 5c… Trochu překvapení pro mě, ale rozhodně jsem na úspěšnost 5x změnil názor…

  • 5c zcela jistě měla zásah u něžnějšího pohlaví (barvička nad technologie), tak i u mládeže (dostupnější cena). Také úplně nechápu, kde se vzala ta informace o neúspěšném modelu… Jako na našem trhu? Dost možná, ale globálně rozhodně ne.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Vzhledem k tomu že ho dávali k tarifům tak se nedivím. Ono ty iP5C co jste viděl taky nebyly 32GB verze ale z 75% low 8GB „šmejd“

  • Martin P. (neregistrovaný): Moment, to byly přístroje z povinnosti? Tedy že si je uživatel sám nevybral dle vlastní vůle?

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Né každá cenová akce má na výběr z xx telefonů.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   jinak ano tarif xybž… …jen s iPhonem5C …dražší tarif bž dva s iPhone 5S…

 4. shd (neregistrovaný)

  to je stroj, ved to ma vacsi ramik okolo, ako cely displej … to budu 4 palce v rozmeroch 5,2 palcoveho fonu ineho vyrobcu.. ale tak nic nove, ved cena bude tiez na urovni 5 palcovej vlajkovej lode nejakeho ineho vyrobcu…

  • Ty si asi nikdy nedržel 5C v ruce, že?

  • shd (neregistrovaný)

   Nie ale mal som 4 … to je uplne to iste, iba o 2 roky starsie ..z ineho matrialu a aj lacnejsie…

  • SHD (NEREGISTROVANÝ): hustý, srovnat iP5c a iP4 „uplne to iste“, to už fakt chce antitalent na design:-)

  • Jan (neregistrovaný)

   Mna fascinuje, ze niekto tak hlupy sa snazi tvarit tak mudro a nepripada sam pred sebou ako idiot …

 5. LOL (neregistrovaný)

  To je hnus velebnosti

 6. qwerty (neregistrovaný)

  Kdybych necetl clanek, tak myslim ze se divam na lumii.

  • Starý:) Už před lety se řešila podoba Lumií vůči Apple produktům (iPod).

  • Nevím, kde se tahle podoba řešila, mám pocit že nikde. Mám doma jak iPod, tak Lumii a že by si byla tato zařízení nějak podobná, to ne. Lumie si samozřejmě za ty roky tímto designem a provedením vydobyly postavení, že cokoliv provedením či vzhledem podobného, se jim připodobňuje. Já v tom taky vidím Lumii, stejně tak, jako v 5c (akorát tady nebrečím tak hlasitě, jak Hulán). A ačkoliv většina Lumií vypadá hodně lacině a plastově, tak 5c a toto (pokud to bude reál), tak to je ještě o dva stupně horší a to zejména proto, že cena tohohle klumpru bude tak 15 tisíc. A Apple si uplně neuvěřitelně protiřečí, na jednu stranu buduje prémiovou značku s „kvalitními“ zařízeními za prémiové ceny, na druhou stranu vyrábí plasťáky, aby na tom ušetřil.

  • Min. na internetu:) Je to pár let zpět, ale ne zase tolik. Nicméně se dá bez potíží dohledat. Pokud se chce;-)

  • Samone (neregistrovaný)

   No řešila to stejná skupina lidí, která po příchodu jakéhokoliv lepšího telefonu jiné značky na něm najde něco podobného iphonu a haní ho kopírováním. Stejná skupina lidí, která není schopna vidět to, co apple v minulosti pobral od jiných a v čem se od nich „inspiruje“ i v současnosti… ;)

 7. iPhone 5C nebyl nijak neuspesny, spis se od nej hodne cekalo, kdyz se ozyvaly hlasy ze to bude nejlevnejsi iphone, to mozna ano ale ne na ceskem rhu, jinak jde o klasicky iPhone 5 namisto v hliniku a skli v polykarbonatu, me se treba libi

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).