Domů » Bleskovky » Apple na interaktivní mapě ukazuje, které státy po něm chtěly data uživatelů

Apple na interaktivní mapě ukazuje, které státy po něm chtěly data uživatelů

Apple se těsně před vánočními svátky rozhodl aktualizovat Transparency report, tedy souhrn žádostí o poskytnutí informací o uživatelích, které vůči americké společnosti činí státy po celém světě. Nová podoba webu (odkaz) je interaktivní, přehledná a srozumitelná i pro běžné smrtelníky.

Zjišťování informací probíhá následovně: nejdříve si na hlavní stránce vyberete časové období, které chcete sledovat. V systému jsou nahrána data až do roku 2013. Poté si již jen vyberete konkrétní zemi, o kterou se zajímáte. Nyní se vám již zobrazí detail výsledku, ve kterém si můžete prohlížet konkrétní data.

ČR letos chtěla data 30 zařízení, Apple vyhověl v 57 procentech případů

Podívejme se na data pro naši zemi za letošní rok, přičemž je nutné mít v paměti, že jsou to data zatím pouze za první pololetí 2018. České státní orgány chtěli po Applu data celkem 30 zařízení, vyhověno jim bylo v 17 případech. Míra úspěšnosti je tedy 57 procent. Tato data si můžete prohlédnout i na následujícím snímku obrazovky.

Pro srovnání: za stejné období (tedy leden až červen) minulého roku podala ČR žádosti o poskytnutí dat z celkem 39 zařízení. Sousední Německo letos žádalo o data z 13,704 zařízení. A naši bratři Slováci chtěli data jen jednoho jediného přístroje. A abychom byli kompletní, svůj Transparency report má i Google, naleznete ho zde.

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments