Domů » Bleskovky » Tajemné dodávky Applu: Jablečný gigant konečně prozradil, k čemu je používá

Tajemné dodávky Applu: Jablečný gigant konečně prozradil, k čemu je používá

V uplynulých týdnech se internetem prohnaly fotografie zachycující tajemné dodávky, které byly vybaveny řadou měřících senzorů. Jakmile se prokázalo, že vozidla jsou v pronájmu jablečného giganta Apple, okamžitě došlo k vlně spekulací. Většina z nich mířila k projektu s interním označením Titan, jehož předmětem je údajný vývoj robotického automobilu.

Apple však těmto zvěstem udělal přítrž, když vydal oficiální vyjádření osvětlující celou situaci. Na svých oficiálních stránkách uvádí, že skenovací technika slouží pro získání stereoskopických dat, jenž hodlá použít v některé z dalších verzí svých map.


Před několika měsíci jsme podobné snímky tajemných dodávek viděli poprvé. Nyní už známe jejich skutečný účel.

Z toho lze snadno vypozorovat snahu společnosti konkurovat Googlu a jeho službě Street View. V tiskové zprávě jsme se dále dozvěděli, že nikdo nemusí mít strach ze ztráty soukromí. Všechny zachycené obličeje kolemjdoucích a registračních značek budou postprodukčně rozmazány. Apple se zřejmě chce zbavit závislosti na podkladech od svých dodavatelů, mezi nimiž například figuruje společnost TomTom. V dohledné době má dojít k zveřejnění mapovaných míst. Doposud se jednalo o třináct blíže nespecifikovaných lokalit na území USA a Anglie.

 

Apple se tímto krokem pustil do nelehkého úkolu, které si vyžádá nemalé úsilí a především finanční prostředky. Přes veškeré možnosti nebude pro společnost vůbec jednoduché srovnat krok s Googlem, jehož mapy patří mezi současnou špičku. Jedná se tedy o běh na dlouhou trať, jehož cíle se v konečném důsledku nemusíme vůbec dočkat.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. google uz roboticky automobil testuje delsi dobu s tak trictvrtecnim uspechem, zbyla ctvrtina nehody a tvrdi ze proste nestastna nahoda tak jako se to stane lidem, osobne tomuhle vubec ale vubec nefandim, neco jineho je dalnice psalo se drive o tom ze by zautomatizovali nakladni dopravu proste by ty trucky jely za sebou jako vlak, to je uzitecne ale do mest bych tohle nepoustel.

    • clanek se samozrejme tyka mapovani silnic, reagoval jsem na ty spekulace a ostatne kdo vi co vse ma apple za lubem.

    • Backa (neregistrovaný)

      A pokuď se dobře pamatuju, tak ty nehody způsobil vždycky člověk, ne to jejich auto.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).