Domů » Bleskovky » Apple má pracovat na herním počítači. Premiéra na WWDC 2020?

Apple má pracovat na herním počítači. Premiéra na WWDC 2020?

Pravděpodobně v červnu se odehraje další vývojářská konference Apple WWDC, která by v letošním roce neměla přinést pouze softwarové novinky, ale také zcela novou kategorii hardwaru. Podle tchajwanského deníku Economic Daily News by Apple mohl představit svůj první herní počítač.

Notebook nebo stolní počítač?

Zpráva neuvádí, zda se bude jednat o stolní nebo přenosný počítač, stejně tak nespecifikuje odlišnosti vůči současné produkci; pochybujeme však, že se od Apple dočkáme kýčovitých barev a futuristických designových prvků. Herní počítač od Apple by měl být přizpůsoben na profesionální hraní, přičemž jeho cena se má pohybovat okolo 5 tisíc dolarů (asi 114 tisíc korun bez DPH).

mac 1


Hraní na počítačích Mac bylo dosud poměrně opomíjenou záležitostí, sílu hráčské komunity si ale Apple uvědomuje; na jablečných mobilních zařízeních je mnohdy demonstrován jejich výkon právě ve hrách, kromě toho Apple provozuje službu Arcade, která za měsíční poplatek poskytuje neomezený přístup k vybraným hrám bez dodatečných poplatků a dalších háčků.

Závěrem nutno podotknout, že deník Economic Daily News má poněkud smíšené predikce, a proto je nutné k informacím výše přistupovat s rezervou.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
shepii
Uživatel
shepii

No na těch pár piškvorek a spojování diamantů snad stačí to, co je teď na trhu…

JP23
Uživatel
JP23

Na macOS je přece Steam a další spousta graficky náročných her

lukass71
Uživatel
lukass71

JP23: To je sice moc hezky, ale krom Cities Skylines, The Sims a Dirt Rally mne fakt nenapada zadna dalsi aktualnejsi hra, co je kompatibilni s macOS. Herni mac proste smysl absolutne nedava, i kdyz treba by to mohlo znamenat konecne podpora nvidii gpu…

QWERTZ
Anonym
QWERTZ

? Pro jabko jsou na Steam snad všechny současné i bývalé pecky… stačí se mrknout na žebříček…

shepii
Uživatel
shepii

Tak určitě. Jeden zajímavější titul vedle druhého…
[odkaz]

Ruafa
Uživatel
Ruafa

Jenže, ke spuštění her opravdu na maximum, je potřeba MAC za minimálně 45 000,–.

Martin123
Uživatel
Martin123

Tak snad zvolí AMD CPU a GPU. Děravý Intel netřeba s menším výkonem.