Apple má nová pouzdra s baterií pro loňské iPhony. Uberou na kráse, přidají na výdrži

Apple pověsil na svůj webový obchod nové příslušenství pro loňské iPhony. Jedná se o kryty s vestavěnou baterií nazvané Smart Battery Case, které sice telefonům uberou na kráse, zato jim výrazně prodlouží výdrž na jedno nabití.

Stejně jako u první generace těchto krytů, která byla představena v roce 2016 pro iPhone 6/6S, přibude i na zádech nových iPhonů poměrně nevzhledný „batoh“ se silikonovým povrchem, v němž je ukrytý sekundární akumulátor. Jeho kapacitu Apple tají, slibuje však, že s nasazeným krytem vydrží iPhone Xs až 33 hodin volání, 21 hodin používání internetu či 25 hodin přehrávání videa; iPhony Xs Max a Xr na tom jsou ještě o malinko lépe.

Smart Battery Case je možné dobíjet jak Lightning konektorem, tak bezdrátově. Pro všechny tři loňské iPhony je prodáván v černé nebo bílé barvě, oficiální cena je stanovena na 3 490 korun.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku