Domů » Bleskovky » Apple končí s prodejem Thunderbolt Display monitoru. Na 5k variantě se pracuje

Apple končí s prodejem Thunderbolt Display monitoru. Na 5k variantě se pracuje

První Thunderbolt displej Apple představil v roce 2011 a lidé poslední dobou již netrpělivě vyhlíželi jeho upgrade. Původně se mělo za to, že nový model Apple uvede na své vývojářské konferenci WWDC, ale nakonec se tak nestalo a letošní ročník patřil pouze softwaru (iOS 10, macOS…). Na 4K/5K variantu tak budeme muset ještě nějakou tu dobu počkat.

Apple_Thunderbolt_display

Do vyprodání zásob bude však Apple displeje nabízet jak na webu Apple.com, tak i v kamenných prodejnách Apple Store a prodejnách partnerů. Společnost svým zákazníkům radí, aby se poohlédli jinde – u konkurence.

Za výrobou nového modelu stojí údajně několik problémů, proto se jeho uvolnění odkládá. Zda a kdy se ho dočkáme, to je zatím nejasné. Dobře informovaný redaktor John Paczkowski ze serveru BuzzFeed.dom však na svém twitteru informoval, že podle jeho informací Apple na 5k monitoru stále pracuje a prý by v sobě měl rovnou mít integrovaný vlastní grafický procesor, což by byla velmi zajímavá konkurenční výhoda.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Diskuze k článku

  1. Inovovaný Mac Pro s externim GPU/monitorem, kdy interní akcelerují zní ďábelsky…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).