Domů » Bleskovky » Apple iWatch: Hodinky od Apple budou mít displej od LG a senzory, které vám ohlídají zdraví (spekulace)

Apple iWatch: Hodinky od Apple budou mít displej od LG a senzory, které vám ohlídají zdraví (spekulace)

O náramkových hodinkách, které by měla v letošním roce představit společnost Apple, se spekuluje nějaký čas. Zatímco americká firma o tomto produktu prozatím nenaznačila ani slovo, internetem se množí spousty fanouškovských renderů, jak by mohly hodinky, nazývané iWatch, vypadat. Je dost možné, že Apple v této oblasti podniká nějaké kroky, podle posledních zpráv korejského serveru DDaily.co.kr získala společnost LG exkluzivitu na výrobu displejů právě pro tyto hodinky.

   

Masová výroba těchto displejů se má podle korejského zdroje rozběhnout v červenci letošního roku, do září má být vyrobena počáteční série 2 milionů kusů. Displej má mít velikost 1,52 palce a měl by vyroben technologií P-OLED, tedy stejnou, jakou korejský výrobce použil při výrobě telefonu LG Flex. Je tedy pravděpodobné, že i Apple iWatch budou mít displej zahnutý.

 

Výroba bude probíhat až v prázdninových měsících patrně z důvodu současné nespolehlivosti technologie, korejský zdroj uvádí, že kontrolou kvality neprošlo při testování každých pět z deseti testovaných displejů. Ostatně i samotný LG Flex má údajně také potíže s výrobními vadami. Doufejme, že si Apple pohlídá preciznost při výrobě a neposkytne svoji značku výrobku, který bude trpět nedokonalostí nové a pořádně neozkoušené technologie.

 

O jiné hardwarové nebo softwarové výbavě očekávaných hodinek není prozatím nic známo. Je docela možné, že kromě tradičních funkcí, které známe z konkurenčních výrobků, budou hodinky od Applu nabízet širokou řadu funkcí pro sledování tělesné aktivity a zdravotního stavu. Apple totiž v poslední době najímá nové tváře, které se specializují na neinvazivní měření tělesných funkcí. Jeho vývojářský tým se v poslední době rozšířil o lidi ze startupů a firem, které mají na svém kontě množství patentů v této oblasti, například tvůrce API pro čtení dat z lidské krve.

 

Budeme zvědaví, zda se některá z výše jmenovaných spekulací potvrdí a jestli se už letos dočkáme představení produktu, o němž bude moci Apple říci „Znovu jsme vynalezli hodinky“.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments