Domů » Bleskovky » Hlavní lákadlo iPhonu 7? Voděodolné tělo

Hlavní lákadlo iPhonu 7? Voděodolné tělo

V dnešní době je pro výrobce mobilních telefonů velmi těžké vymyslet, čím zaujmout a nalákat nové zákazníky. Apple sice nemá s nízkými prodeji problémy, ale i přes to se snaží držet krok s aktuálními trendy a vymýšlet stále nová lákadla. Již nyní se objevují spekulace, co nového přinese chystaná sedmá generace iPhonu.

 

Podle analytiků by měl iPhone 7 nabídnout opět o něco vyšší výkon, větší kapacitu operační paměti, ale především voděodolnost. Současné modely iPhone 6s a 6s Plus několik uživatelů podrobilo testu ponořením do vodní lázně a telefony v několika případech přežily bez újmy. Jak se ukázalo při rozborce, Apple nové modely opatřil gumovým těsněním, které částečně zamezuje vniknutí kapaliny do vnitřku konstrukce.

Výrobce se však nikde voděodolností nechlubí. Důvodem jsou pravděpodobně obavy ze zvýšení počtu reklamací. Pokud bude iPhone 7 oficiálně označený jako voděodolný, bude mít Apple další lákadlo na zákazníky navíc. Uživatelé, kteří požadují špičkově vybavený smartphone odolný vůči vodě a prachu se zatím musejí spolehnout na telefon Sony z modelové řady Xperia Z.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments