Apple i Google uctívají památku britské královny Alžběty II., která včera zemřela ve věku 96 let

queen elizabeth unsplash mark de jong

Včera zasáhla smutná zpráva nejen Velkou Británii, ale také celý svět. V požehnaném věku 96 poklidně zemřela panovnice Alžběta II., která vládla Spojenému království Velké Británie a Severního Irska i řadě zemí v rámci Commonwealthu. Její vláda trvala více než 70 let, čímž se stala nejdéle sloužícím britským panovníkem v dějinách. Na trůn nyní usedne dosavadní princ Charles, který bude známý jako král Karel III.

apple homepage queen
Apple na svých stránkách vystavil jeden z jejich slavných portrétů

Kondolence od včerejšího odpoledne zasílají britské královské rodině nejen běžní lidé, ale také panovníci i politici z celého světa. K uctění památky velké ženy se přidaly také technologické společnosti Apple a Google. Zatímco Google zahalil své logo běžně hrající barvami do odstínů šedé, Apple na svých stránkách zveřejnil portrét panovnice od Dorothy Wilding, který byl pořízen v roce 1952, tedy ve stejný rok, kdy usedla na trůn.

Google homepage Queen Elizabeth
Google převedl své logo do odstínů šedi

Na svých twitterových účtech vyjádřili soustrast a kondolovali britskému lidu také oba generální ředitelé, tedy jak Tim Cook, tak Sundar Pichai. Microsoft na britské mutaci svých stránek taktéž vyjádřil upřímnou soustrast a ke kondolenci se připojil také Bill Gates, jemuž královna v roce 2005 udělila rytířský titul.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku