Apple chystá nový MacBook Air. Cena bude výrazně nižší

Ačkoli jsou MacBooky pro Apple spíše vedlejším produktem, stále se na ně nezapomíná. V nedávné době však přišel analytik Ming-Chi Kuo s poměrně dechberoucí zprávou – Apple se totiž podle něj chystá „oživit“ stárnoucí MacBook Air. Podle něj bude nový MacBook Air jedním z hlavních produktů roku 2018.

Nový MacBook Air by měl být ještě dostupnější, a to pro všechny uživatele. Jeho uvedení se údajně plánuje v druhém kvartálu roku 2018, celkově se pak očekává 10%-15% nárůst v prodejích jablečných počítačů.

Aktuální modely MacBooku Air jsou na trhu prakticky již tři roky naprosto bez obměny a aktualizaci by si rozhodně zasloužily. Máme za to, že i současná generace je finančně více než dostupná, a proto jsme velmi zvědaví na výslednou cenu nového modelu. Není zatím známo jakých obměn se nová verze dočká, určitě bychom se však mohli těšit na zvýšení nejen procesorového, ale i grafického výkonu. Novému Airu by také konečně neuškodil Retina displej, přecijen je současné rozlišení poněkud zastaralé.

Prozatím však nezbývá nic jiného, než čekat a doufat. Představení bychom se podle Kua mohli dočkat v červnu na vývojářské konferenci Apple WWDC 2018.

Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku