Domů » Bleskovky » Apple chystá nový MacBook Air. Cena bude výrazně nižší

Apple chystá nový MacBook Air. Cena bude výrazně nižší

Ačkoli jsou MacBooky pro Apple spíše vedlejším produktem, stále se na ně nezapomíná. V nedávné době však přišel analytik Ming-Chi Kuo s poměrně dechberoucí zprávou – Apple se totiž podle něj chystá „oživit“ stárnoucí MacBook Air. Podle něj bude nový MacBook Air jedním z hlavních produktů roku 2018.

Nový MacBook Air by měl být ještě dostupnější, a to pro všechny uživatele. Jeho uvedení se údajně plánuje v druhém kvartálu roku 2018, celkově se pak očekává 10%-15% nárůst v prodejích jablečných počítačů.

Aktuální modely MacBooku Air jsou na trhu prakticky již tři roky naprosto bez obměny a aktualizaci by si rozhodně zasloužily. Máme za to, že i současná generace je finančně více než dostupná, a proto jsme velmi zvědaví na výslednou cenu nového modelu. Není zatím známo jakých obměn se nová verze dočká, určitě bychom se však mohli těšit na zvýšení nejen procesorového, ale i grafického výkonu. Novému Airu by také konečně neuškodil Retina displej, přecijen je současné rozlišení poněkud zastaralé.

Prozatím však nezbývá nic jiného, než čekat a doufat. Představení bychom se podle Kua mohli dočkat v červnu na vývojářské konferenci Apple WWDC 2018.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments