Domů » Bleskovky » Akcie Applu po 18 letech zažily výrazný propad. Nyní už jsou ale opět na vzestupu

Akcie Applu po 18 letech zažily výrazný propad. Nyní už jsou ale opět na vzestupu

Minulý týden kalifornská společnost Apple zveřejnila finanční výsledky za druhé účetní čtvrtletí roku 2016. Jak se ovšem ukázalo, nebyly příliš radostné ani pro Apple, ani pro jeho akcionáře. Právě ti v poslední době trpí, neboť se hodnota akcií během týdne výrazně propadla. Podobná situace se naposledy opakovala v roce 1998.

Apple_stocks

Celkově se k 2. květnu akcie propadly o 13 % své původní hodnoty a obchodovalo se s nimi za 93,64 USD. U akcionářů začala pomalu nastávat panika, hodně lidí začalo své akcie rozprodávat. Jak ovšem sebevědomě prohlásil CEO společnosti Tim Cook: „Není se vůbec čeho obávat.“ A skutečně měl pravdu, jelikož od té doby akcie jablečného giganta opět začaly stoupat a aktuálně jsou na hodnotě 95,18 USD.

Tip ke čtení – WWDC 2016 klepe na dveře: Máme pro vás souhrn novinek, které by Apple mohl představit

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

5 komentářů

 1. gg (neregistrovaný)

  Kdo má akcie v applu měl by je urychleně prodat, ta společnost už půjde jenom dolů

  • Johny (neregistrovaný)

   Jj, a prodal bych taky akcie Microsoftu a Googlu :D

   • A radši i dalších nejen technologických společností v Americe a nakoupit akcie v Číně, kde je růst direktivně dán vládou:)

   • Martin Alexandr

    Johny – hele MS ani ne, ty se celkem drží a pomalu jdou nahoru nad svoji hodnotu, posledni hodnota byla 56 dolaru za akcii, je tam určitý propad k 50 dolarům ale vzdy se vrátí na původní hodnotu a pak pomalu rostou. Ale akcie Applu jdou rapidně dolu, aktuálně jsou kolem 94 a dle mého to pujde niž až na 85. :-/

   • Hrda ovce (neregistrovaný)

    @Martin Alexandr: Myslim ze po vydani IP7 pujdou akcie Applu prudce vzhuru. Ted je prave nejvhodnejsi cas nakoupit akcie za vsechny uspory, pokud jsou na minimu, pak budou jenom stoupat. Pro chytre a bohate sa tady naskyta prilezitost obrovskeho vydelku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).