Cena:

3D Touch bude na iPhone 6s a 6s Plus fungovat i s ochrannou fólií na displeji

Patrně největší inovací nových iPhonů 6s a 6s Plus je 3D Touch displej, reagující na různé úrovně stisku. Toho je dosaženo speciální vrstvou s tenzometry, která se nachází pod dotykovou kapacitní vrstvou. Správné vyhodnocení dotyku může u smartphonů ovlivnit ochranná fólie či sklo, tudíž se vyrojily fámy, že použití takovéto ochrany může funkci 3D Touch narušit. Naštěstí tomu tak není.

 
TIP: Přečtěte si, jak technologie 3D touch funguje 

Viceprezident Apple pro marketing Philip Schiller v emailové korespondenci s redaktorem webu 3D Techtronics uvedl, že pokud fólie či sklo splňují stanovené požadavky, bude 3D Touch bez potíží fungovat. Tyto požadavky se s příchodem nových iPhonů neměnily, ochranné prvky:

  • Musí být maximálně 0,3 mm tlusté
  • Nesmí být mezi nimi a povrchem displeje vzduchová kapsa
  • Nemají být elektricky vodivé

 

Pokud tedy máte na nový iPhone 6s (Plus) zálusk, a máte v plánu poskytnout jeho displeji ochranu, nemusíte se ochranných fólií bát.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.