Domů » Články » App Store slaví: 1,5 miliardy stažených aplikací za jeden rok

App Store slaví: 1,5 miliardy stažených aplikací za jeden rok

App Store slaví: 1,5 miliardy stažených aplikací za jeden rokTak a máme tu další jubileum. Od 10. července 2008, kdy Apple spustil App Store, se stáhlo více jak 1,5 miliardy aplikací a her. Slušné číslo, co říkáte? Podívejte se na statistiky trochu detailněji.

Apple ve svém prohlášení cituje Steva Jobse (jak už jsme si poslední dobou zvykli), který mluví samozřejmě o úspěchu a o nedostižné pozici na trhu oproti konkurenci. Vývojáři mobilních her samozřejmě chtějí vyrábět hry pro nejpopulárnější telefon a dle statistik iPhone je hodně populární a jeho uživatelům rozhodně nevadí dát pár dolarů za hezkou hru nebo užitečnou aplikaci.

V tiskové zprávě je také uveřejněno, že App Store již nabízí přes 65 000 aplikací, které se dají stáhnout v 77 zemích světa. O vývoj aplikací a her se stará více jak 100 000 registrovaných vývojářů v Apple Developer programu.

- Článek původně vyšel na serveru iPhoneTips.cz, kde naleznete další zajímavé postřehy o iPhonu.

Hodně kvalitních výrobců je jen voda na mlýn Applu, který má samozřejmě zájem, aby bylo co nejvíc aplikací. Kvalitní aplikace popularitu iPhonu ještě umocní, protože spousta lidí sáhne po iPhone právě proto, že má populární a zábavné hry a aplikace za málo peněz.

-
To, že lidé mají App Store v oblibě je vidět na následujícím grafu

Vývoj počtu stažených aplikací snad ani není potřeba komentovat. Zajímavý je i další graf, který znázorňuje průměrnou cenu stažených aplikací.

-

Na tomto zahraničním blogu se spekulovalo o výdělku Applu z prodeje aplikací. Průměrnou cenu aplikace autor článku spočítal na 2,65$. Apple si účtuje 30%, čili při prodaných aplikacích za 70 – 160 milion dolarů dělá provize pro Apple zhruba 20-45 mil $ z miliardy prodaných aplikací. No je to hezké číslo, avšak nikterak astronomické. To Applu ale samozřejmě nevadí. Vychází hodně zajímavých titulů a to je pro Apple plus hlavně z pohledu marketingu. Jak jsem psal již nahoře – iPhone a jeho aplikace jsou tahák pro případné nové zákazníky. Přece jenom spoustu lidí láká si zahrát si atraktivní a někdy celkem netradiční hry ve svém telefonu a na tom Apple z části také staví svou kampaň. Důkazem toho jsou i poměrně časté tiskovky Applu, který vždy nezapomíná poukázat na své úspěchy a rekordy.

-

iPhoneTips.cz

5 komentářů

  1. Myslím že i když někdo na Iphone nadává, někdo ho nemá rád, někdo nenávidí lidi co mají Iphone, tak každý musí uznat že appstore byl vynikající nápad

  2. Nemozem povedat ze ho vyslovene neznasam, ale ho ani neoblubujem, ale na 100% sa s tebou zhodnem.

  3. On vůbec všechno co Apple udělal okolo iPhone, i telefon samotný byl vynikající nápad. A výrok, že je nedostižně před konkurencí je pravda taky. Vždyť kolik firem se může pos*at, aby udělali nějaké nové „revoluční“ grafické rozhraní, ale ani jedna po x letech není na takové úrovni jako to, co Apple vyhodil na trh naráz před dvěma roky nebo kdy…

  4. jj, Apple rozhodně boduje a MS je dosti v křeči, viz „nový“ OS 6.5, to je jako vše, co nabídne Redmondský obra jako reakci na 2 roky starý OS X v iPhone? Smutné, smutné…..

  5. byl to supr napad, taky proto ho maji i android telefony — jako ANDROID MARKET … je to fajn vec

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).