Apollo+: První aktualizace pro Windows Phone 8 by mohla přijít v Q1 2013

Microsoft dal při uvolnění finální verze Windows Phone 8 jasně najevo, že neměl dostatek času pro to, aby do ní implementoval všechny funkce, které měl původně v plánu. Dalo se tedy očekávat, že je stejně jako u předchozí generace systému zakrátko doplní aktualizací alá NoDo. Na twitterovém účtu @Football4PDA, který dříve například odhalil podobu tehdy připravovaného telefonu HTC 8X, se teď objevila informace, že se nová verze s kódovým označením Apollo+ skutečně chystá a vyjít by měla v prvním čtvrtletí roku 2013.

Zpráva ale nezmiňuje žádné funkce, kterých bychom se v nové verzi mohli dočkat. S jejich výčtem tak přišel server TheVerge, který má zřejmě také své zdroje blízko Microsoftu. Mezi novinkami jsou zmiňovány podpora pro VPN, změna chování Wi-Fi, která už se nebude nutně odpojovat při uzamčení telefonu, a blíže nespecifikované vylepšení audio výstupu. Spekuluje se i o notifikačním centru, které se podle Joea Belfioreho mělo rovněž objevit už v Apollu.

Tyto informace je sice třeba brát s určitou rezervou, podobná aktualizace se už ale dříve objevila u Windows Phone 7, takže je podle našeho názoru velmi reálná. Jaké ale ve výsledku nabídne funkce, není v tuto chvíli jasné. Zmiňovaný výčet by nás ale určitě potěšil.

Zdroje: WPCentral, TheVerge@Football4PDA

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku