Domů » Bleskovky » Aplikaci Váš telefon pro Windows 10 lze nainstalovat i mimo program Insider

Aplikaci Váš telefon pro Windows 10 lze nainstalovat i mimo program Insider

Součástí velké podzimní aktualizace Windows 10 bude i nová aplikace Váš telefon, která umožní ovládat vybrané telefonní funkce skrze spárovaný počítač. Dosud měli možnost si tuto aplikaci vyzkoušet pouze Insideři, nyní si ji však mohou stáhnout všichni uživatelé Windows 10 (ve verzi 1803).

Bohužel aplikace je prozatím velice omezená a zatím zdaleka neumí vše, co Microsoft sliboval; v současnosti umí pouze zobrazit posledních 25 fotografií z telefonu, a to pouze v případě, je-li telefon i počítač připojený ke stejné Wi-Fi síti.

V budoucnu přibyde možnost zobrazovat notifikace, spravovat knihovnu fotografií, apod., to však bude možné zřejmě až poté, co vyjde podzimní aktualizace Windows.

Váš telefon
Cena: Zdarma

Kdy podzimní aktualizace vyjde?

Microsoft v minulých týdnech vydal ve Fast ringu dvě nová sestavení Windows 10, která však nepřinášejí žádné změny, ale pouze opravy chyb, přičemž seznam těch známých chyb se začíná tenčit. Je tedy možné, že si Microsoft s vydáním podzimní aktualizace pospíší, zvláště pak, co z ní vyškrtl funkci Sets a začal pomalu vypouštět v kruhu Skip Ahead první testovací verze jarní aktualizace příštího roku. Ta podzimní by nás tak mohla překvapit již v září, byť za reálný považujeme spíše říjnový termín.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Zkoušel to autor článku?
    V sestavení 1803 mi aplikace píše že vyžaduje Redstone 5 a nezobrazuje ani 25 posledních fotek

    • Také mi to už 2 měsíce nefunguje. Jen SMS. Přesouvám fotky v mobilu vytvářím složky atd a pořád nic.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).