Aplikace Zpravy.rozhlas.cz nově také pro iPad

Zprávy Českého rozhlasu nyní mohou pohodlněji přijímat také majitelé iPadů. Aplikace Zprávy ČRo HD přináší informace aktualizované 24 hodin denně 7 dní v týdnu, stejně jako portál Zprávy.rozhlas.cz. 

Většina článků nabízí audiozáznam celých rozhovorů, na jejichž základě články vznikly, případně původní reportáže. Součástí aplikace je integrovaný přehrávač. Aplikaci zpráv Českého rozhlasu pro iPad je možné přepnout do režimu offline. Stáhne aktuální obsah aplikace a uživatelé si mohou číst i v místech, kde nejsou na signálu. Každá rubrika v aplikaci nabízí až 30 zpráv. Push notifikace jsou volitelné a upozorňují na hlavní články portálu Zprávy.rozhlas.cz. Přehledné zpravodajství v aplikaci nabízí možnost upravit si výběr informací v hlavním feedu. Nejdůležitější zprávy nicméně ani tímto výběrem čtenáři neujdou.

„Volit je možné ze zpráv z domova, ze světa, z ekonomiky, sportu, kultury či vědy. Prostřednictvím aplikace jsou přístupné také komentáře a analýzy,“ upřesňuje vedoucí internetového zpravodajství Českého rozhlasu Kateřina Křenová. Čtení souvisejících článků je možné prostřednictvím integrovaného prohlížeče, aniž by uživatelé museli aplikaci opustit. Aplikace Zprávy ČRo HD pro iPad je bezplatně ke stažení na App Store. Na vývoji aplikace se podílela společnost Mediawork. 

Své zprávy nabízí Český rozhlas už v aplikacích pro iPhone i Android. Vysílání všech stanic Českého rozhlasu bez ohledu na tom, zda je na místě signál, usnadňuje aplikace iRadio ČRo pro iPhone, Android i Windows Phone.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku