Aplikace Taptitude pro WP vydělává na reklamě 1000 dolarů denně

Autoři populárního souboru jednoduchých her Taptitude pro operační systém Windows Phone slaví se svým výtvorem obrovský úspěch. Díky velkému zájmu uživatelů si jenom na reklamě v horní části displeje vydělávají přes 1000 amerických dolarů denně. Tvůrci aplikace, čtyři bratři sdružení pod značkou Four Bros Studio, tak celkem od jejího uvolnění do Marketplace v březnu 2011 zatím utržili přes 100 000 dolarů. A při té příležitosti se na svém blogu podělili o několik zajímavých statistik, které by mohly motivovat další vývojáře nejen pro tuto platformu.

Soubor Taptitude obsahuje více než 60 her. Hráčům jsou zezačátku dostupné jenom některé, jejich absolvováním postupně získávají body, za které mohou odemykat další. Autoři vydávají každý týden updaty, které obsahují další a další hry. První graf zobrazuje, jak často uživatelé aktualizují, respektive jejich počet podle používané verze.

Druhý diagram znázorňuje rozdělení hráčů podle výrobce a modelu jejich zařízení.

A konečně, tabulka níže ukazuje celkový a průměrný počet zobrazení reklamy (Impresions), výdělek (Revenue) a cenu za 10 tisíc zobrazení (eCPM) za uplynulý rok.

Více grafů tabulek naleznete na zdrojované stránce. Samotnou aplikaci můžete zdarma stáhnout z Marketplace.

-

Zdroj: FourBrosStudio (via WPCentral)

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku