Domů » Články » Aplikace, co rozhodne za vás, pinball na steroidech a další zajímavé tituly zdarma

Aplikace, co rozhodne za vás, pinball na steroidech a další zajímavé tituly zdarma

Sobotní ráno je tu a s ním náš tradiční přehled aplikací a her, které si můžete stáhnout výjimečně zcela zdarma. Tituly zde uvedené běžně volně dostupné nejsou a vývojáři za ně chtějí větší, či menší poplatek. Jejich autoři se je však rozhodli po omezenou dobu nabídnout zcela zdarma, takže si je můžete nainstalovat i bez placení.

Doba bezplatné dostupnosti je čistě v režii distributorů a my ji bohužel nemůžeme nijak ovlivnit. Proto pokud vás nějaká aplikace zaujala, s jejím stažením zbytečně neváhejte. Aplikace zůstávají na obou platformách označené jako „zakoupené“ i po odinstalaci, takže můžete stahovat „do zásoby“.

iOS

Dirt Bike Racing Madness

Hra Dirt Bike Racing Madness do jisté míry připomíná klasické závodní hry s motorkou, které si někteří možná ještě pamatují z tlačítkových telefonů. Zásadní rozdíl však je v tom, že grafika tohoto titulu je 3D, což vám dává zajímavé nové možnosti, jak překonávat trať.

Čekat na vás bude 30 levelů v šesti různých terénech, přičemž v každém samozřejmě bude vaším cílem zvítězit a poradit si se všemi nástrahami. Na cestě potkáte nejrůznější skokánky, lopingy a překážky. Motorky mají poměrně realistický fyzikální model. Nevyhnete se tak pečlivému vyvažování ve vzduchu – přesně vyměřený dopad je prvním krokem k úspěchu.

Hru je možno ovládat tlačítky na displeji, ale podporován je i akcelerometr. S ním je hraní možná o něco zábavnější, avšak zejména v pozdějších levelech asi budete mít trochu problém docílit požadované přesnosti.

iWheel Decision Maker

iWheel Decision Maker je skutečně velmi jednoduchá aplikace, který vám ale dokáže značně zjednodušit rozhodování. Jde v podstatě o jakýsi simulátor kola štěstí.

V intuitivním dialogu si vytvoříte název kola, přidáte možnosti a pak už stačí jen zatočit. Snadno se tak můžete rozhodnout, jaký seriál si pustíte, co si dáte k jídlu, nebo jakou povinnost splnit jako první. Aplikace také může posloužit při různých deskových hrách, kde ji lze využít jako náhradu vrhací kostky.

Jednotlivá „rozhodovací kola“ zůstávají uložena v paměti, a tak se k nim můžete kdykoliv vracet.

Pinball Breaker Forever

‎Pinball Breaker - GameClub
‎Pinball Breaker - GameClub

Pinball Breaker Forever je zajímavou kombinací klasického Pinballu a her ve stylu Breakoutu. Pomocí dvou pálek musíte odpalovat kuličku na nejrůznější bloky, čímž je ničíte. Bloky mají různé vlastnosti, různou odolnost a co je hlavní, některé jsou i pohyblivé. Vaším cílem tak bude především zničit co nejrychleji tyto Monster Blocky. Jakmile totiž dosáhnou spodního okraje, aktuální hra končí.

Úrovně jsou náhodně generované a v podstatě nekonečné, takže by vás hra neměla omrzet ani po delší době. Zážitek z hraní vylepšují také různé power-upy, které mění vlastnosti kuličky. Ta se tak může stát explodující, nezničitelnou, či se třeba rozmnoží na celou salvu.

Potěší také 15 druhů miniher, v nichž musíte plnit speciální úkoly, jako je třeba střelba na cíl.

Android

Legend of the Skyfish

Legend of the Skyfish
Legend of the Skyfish
Cena: 99,99 Kč

Baví vás logické hry, ale nepohrdnete ani dobrodružnou arkádou? Pak by vás mohla zaujmout hra Legend of the Skyfish, která zajímavým způsobem kombinuje oba žánry. Hrajete za malou holčičku, nápadně připomínající Červenou karkulku. Oproti ní je však vybavena rybářským prutem, s nímž dokáže zázraky.

Prut budete využívat ke dvojici základních úkolů: řešení logických hádanek a puzzle, ale taktéž k boji. Ve 45 ručně navržených úrovních budete muset vyřešit několik hádanek, které vám umožní postupovat hrou dále. Na přemýšlení však nebudete mít tak docela klid, občas se totiž budete muset vypořádat s otravnými příšerami. Na konci na vás dokonce čeká epická bitva s bossem.

Hra zaujme i výtvarným zpracováním s ručně kreslenými texturami a originálním soundtrackem.

Gear Jack

Gear Jack
Gear Jack
Cena: 19,50 Kč

Plošinovka Gear Jack představuje přesně to, co byste od tohoto žánru očekávali. Opravdu povedené levely plné zajímavých překážek potěší srdce každého milovníka pravověrných skákaček.

Hra předkládá i poměrně zajímavý příběh. Vše se odehrává na palubě vesmírné lodi W.Hale, jež se stala prvním kosmickým plavidlem s čistě robotickou posádkou vytvořenou lidstvem. Při svém letu nekonečnou prázdnotou však dojde k zásahu elektromagnetickou vlnou, v důsledku čehož přestane fungovat většina systémů. A neovladatelná loď začne ne úplně pomalu, ale hlavně jistě, mířit k černé díře.

Vy v těle robota Jacka odmítáte skončit tímto způsobem, a tak se snažíte zachránit elektronický život vás, i zbytku posádky. Učinit tak můžete překonáním 30 levelů, za jejichž plnění získáváte body. Ty vám umožňují pořizovat si vylepšené robota, což do hry přidává i prvky známé z RPG her.

Na výběr máte také ze dvou obtížností. V té běžné vás čas od času zachrání checkpoint, k němuž se můžete kdykoliv vrátit. V těžké obtížnosti však jediná chyba znamená opakování celého kola. I několikáté opakování však nebude nuda, jednotlivé pasti na trati jsou generovány náhodně.

Back to Bed

Back to Bed
Back to Bed
Cena: 89,99 Kč

I poslední položkou našeho výběru je hra. Stává se jí snová logická plošinovka, jejíž děj se točí kolem optických klamů. Ne vždy také platí fyzikální zákony, což se ostatně dá ve vysněném světě tak nějak čekat.

Ve hře hrajete vlastně za dvě postavy najednou, ačkoliv striktně řečeno jde o jednu. Ovládáte totiž podvědomí náměsíčného Boba. To je však se svým tělem samozřejmě spjato, a tak vlastně ovládáte Boba samotného, ačkoliv nepřímo.

Vaším cílem bude pokaždé dopravit náměsíčného hrdinu do postele. Zdánlivě jednoduchý úkol však přestane působit jednoduše ve chvíli, kdy narazíte na první neviditelné schody, záhadný optický klam, či poněkud nepředvídatelně fungující gravitaci. Budete tak muset přemýšlet nad tím, jak zdánlivě neřešitelnou hádankou v podobě spletité trati dovést Boba do bezpečí jeho lůžka.

Hra je tak trochu surrealistická, takže ne každému musí takříkajíc sednout. V době svého vydání však obdržela celou řadu ocenění a tak určitě stojí za vyzkoušení.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments