Domů » Bleskovky » AnTuTu: Nejvýkonnějším smartphonem roku 2015 se stal s drtivým náskokem iPhone 6S (Plus)

AnTuTu: Nejvýkonnějším smartphonem roku 2015 se stal s drtivým náskokem iPhone 6S (Plus)

Benchmark AnTuTu zveřejnil tabulku 10 smartphonů, které v loňském roce získaly v testech nejvyšší hodnocení syntetického výkonu. Metodika testování se oproti loňsku změnila, a měla by lépe odrážet skutečný výkon zařízení bez ohledu na platformu. V hodnocení se například klade větší důraz na grafický výkon, a možná právě díky tomu se na první příčce s drtivým náskokem umístila dvojce telefonů iPhone 6s a 6s Plus. 

Druhé místo obsadil tabletofon Huawei Mate 8, který pohání čipset HiSilicon Kirin 950, třetí je Meizu Pro 5 poháněný čipsetem Exynos 7420 od Samsungu. Společnost Meizu zaznamenala úspěch i vloni, kdy špici žebříčku stanul její model MX4. Musíme podotknout, že všechny telefony z první trojky mají displej maximálně s Full HD rozlišením, který je šetrnější ke grafickému čipu. Díky tomu Meizu Pro 5 porazilo Samsung Galaxy Note 5 a Galaxy S6+ se stejným čipsetem; u Samsungu se totiž grafický čip musí vypořádat s 78procenty více pixelů. Šestá příčka patří loňským iPhonům, a poté následuje čtveřice telefonů se Snapdragonem 810.

   
Nevýkonnější smartphony loňského roku: iPhone 6s a 6s Plus (recenze)

Každé skóre v grafu je vytvořeno zprůměrováním hodnot 500 měření pro každý model, použita byla data z aplikace AnTuTu ve verzi 6.0. Naměřené výkony nemusí korespondovat se skutečnými výkony zařízení v reálném zatížení. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
63 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments