Domů » Bleskovky » AnTuTu má nový benchmark. Testovat v něm bude umělou inteligenci

AnTuTu má nový benchmark. Testovat v něm bude umělou inteligenci

Apple A12 Bionic má „pouze“ o 15 procent vyšší procesorový výkon než jeho předchůdce, ale neuronová jednotka v něm zvládne zpracovat až 8x více informací za stejný čas. Podobně jsou na tom i čipsety ostatních výrobců, trendem dnešní doby totiž není hrubý výpočetní výkon, ale umění umělé inteligence. Na to se náležitě připravili tvůrci populárního benchmarku AnTuTu a připravili novou aplikaci, která testuje právě schopnosti čipů v oblasti umělé inteligence.

AI Review: analýza obrázků a videa

Aplikace se jmenuje AI Review a testuje telefony a jejich motory ve dvou podkategoriích – v klasifikaci a v rozpoznávání objektů. První test funguje je založen na neuronové síti Inception v3 a vyžaduje po telefonech prohlédnout si 200 obrázků a roztřídit je do správných kategorií.

Druhý test pak spočívá v analýze videa o 600 snímcích a objektů v něm, v tomto případě je využívána síť MobileNet SSD. Benchmark podporuje vlastní AI SDK od výrobců, pokud nejsou poskytnutá (např. Samsung) nebo podporována, použije TensorFlow Lite od Google.

Konečné skóre je výsledkem rychlosti a přesnosti, rozhodující má být druhá položka. Výsledky se mohou na různých čipsetech značně lišit, neboť je skutečně testována pouze výkonnost umělé inteligence, a nikoliv celkový výkon systému. Zkreslovat výsledky by prý mohla i verze systému Android, protože Google s každou jeho verzí vylepšuje funkce AI na systémové úrovni.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments