Domů » Bleskovky » Animoji jsou exkluzivní pro iPhone X, mohly by však fungovat i na ostatních modelech?

Animoji jsou exkluzivní pro iPhone X, mohly by však fungovat i na ostatních modelech?

iPhone X, který se postupně dostává mezi zákazníky, přišel s pro mnoho uživatelů zajímavou funkcí, která nejednomu příjemci vyloudí úsměv na tváři. Takzvané Animoji umožňují s použitím TrueDepth senzorů a přední kamerky snímat výraz obličeje majitele telefonu a v reálném čase jej převádět na animované postavičky na displeji telefonu.

Při testování, jak tento systém funguje, uživatelé při zakrytí infračervených sensorů zjistili, že tvorbu Animoji zvládne sama přední kamera a celý TrueDepth systém tedy zdánlivě není třeba.

iPhone X: recenze

Do určité míry je to pravda, TrueDepth sensory nesnímají obličej neustále, ale v pravidelných intervalech, aby byla zachována právě hloubka převáděného obrazu. V případě, kdy se sensory zakryjí, samotná přední kamera zvládne Animoji vytvářet, postupně však bude obraz plošší a začne se přibližovat filtrům známým z aplikace Snapchat.

To je i nejspíše důvod, proč Apple nezpřístupnil tuto funkci, alespoň prozatím, i pro iPhone 8 (Plus), které mají takřka stejné vnitřnosti, jako model X. Do určité míry se samozřejmě jedná i o exkluzivitu, jak ale zmiňuje Rene Ritchie, jedná se i o demonstraci toho, co dokáže extrémně výkonný čip A11 Bionic ve spojení s technologií TrueDepth, kterou však iPhone 8 nenabízí, a ARKitem, který Apple představil v polovině letošního roku. Nyní je tedy řada na developerech, jak dokáží tento potenciál využít a postupem času se dozvíme, zda jsou Animoji opravdu jen začátek něčeho většího.

David Preiss

7 komentářů

 1. jen za pouhých 30 tisíc dostanete do ruky takovou parádičku, proč ne :) Žáci 5-9 tříd na ZŠ musí být z toho nadšení.

  • Jsou a Apple také, protože s velkou pravděpodobností po té přesedlají na Macy, koupí další iPhone….:)

 2. Bez animovanýho hovinka už je každý iPhone polovicni

 3. vzdyt to je fakt jen snimani predni kamery jako u snapchatu a dalsich nekolik desitek apps.

  zadna revoluce. snapchat by mel taky udelat mluvici lejno at to neni ostatnim lito :)

  • „s použitím TrueDepth senzorů a přední kamerky“ lépe číst. Ale v zásadě, ano, je to jen kamera. Tedy dvě… A ano, i jiné aplikace mohou mí k tomuto přístup přes API.

   Co jsi nám vlastně chtěl říci?:)

  • chtel jsem tim rici ze trudepth kravinu na to urcite nepotrebujes protoze to uz funguje par let I bez toho a jak dobre to funguje.

   je to jen marketingova icovina, pro lidi jako ty.

   vyzkousel jsi to ve snapchatu ?

  • Pro určení hloubky ostrosti scény pro takovou „hloupost“ stačí dvě obyčejné kamery. IR projektor pro promítání značek není zapotřebí. Ten se hodí pokud je ve hře více se překrývajících se objektů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).