Animoji jsou exkluzivní pro iPhone X, mohly by však fungovat i na ostatních modelech?

iPhone X, který se postupně dostává mezi zákazníky, přišel s pro mnoho uživatelů zajímavou funkcí, která nejednomu příjemci vyloudí úsměv na tváři. Takzvané Animoji umožňují s použitím TrueDepth senzorů a přední kamerky snímat výraz obličeje majitele telefonu a v reálném čase jej převádět na animované postavičky na displeji telefonu.

Při testování, jak tento systém funguje, uživatelé při zakrytí infračervených sensorů zjistili, že tvorbu Animoji zvládne sama přední kamera a celý TrueDepth systém tedy zdánlivě není třeba.

Do určité míry je to pravda, TrueDepth sensory nesnímají obličej neustále, ale v pravidelných intervalech, aby byla zachována právě hloubka převáděného obrazu. V případě, kdy se sensory zakryjí, samotná přední kamera zvládne Animoji vytvářet, postupně však bude obraz plošší a začne se přibližovat filtrům známým z aplikace Snapchat.

To je i nejspíše důvod, proč Apple nezpřístupnil tuto funkci, alespoň prozatím, i pro iPhone 8 (Plus), které mají takřka stejné vnitřnosti, jako model X. Do určité míry se samozřejmě jedná i o exkluzivitu, jak ale zmiňuje Rene Ritchie, jedná se i o demonstraci toho, co dokáže extrémně výkonný čip A11 Bionic ve spojení s technologií TrueDepth, kterou však iPhone 8 nenabízí, a ARKitem, který Apple představil v polovině letošního roku. Nyní je tedy řada na developerech, jak dokáží tento potenciál využít a postupem času se dozvíme, zda jsou Animoji opravdu jen začátek něčeho většího.

Autor článku
David Preiss

Kapitoly článku