Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Ani květnová aktualizace Windows 10 se neobešla bez chyb. Uživatelé hlásí potíže s Chromem nebo tiskárnou

Ani květnová aktualizace Windows 10 se neobešla bez chyb. Uživatelé hlásí potíže s Chromem nebo tiskárnou

I když si Microsoft s ohledem na minulé zkušenosti s velkými updaty dával velký pozor, aby  aktualizace Windows 10 May 2020 Update fungovala pokud možno bezchybně (testovala se téměř tři čtvrtě roku), úplně se mu to nepodařilo. Uživatelé hlásí potíže s prohlížečem Chrome, tiskem nebo funkcí Začít znovu.

Windows 10 logo

O problému s tiskem Microsoft ví

Softwarový gigant na stránce Windows 10 Health Dashboard, sloužící k informování o známých chybách (vyřešených i zatím nevyřešených) napříč všemi updaty pro Windows 10, upozorňuje, že nejnovější KB update květnové aktualizace může u některých tiskáren způsobit nemožnost tisku. Problémem se prý zabývá, nicméně neuvedl, kdy pro něj vydá opravu.

Uživatelé fór Googlu si stěžují, že po instalaci květnové aktualizace jim prohlížeč Chrome nefunguje tak, jak by měl. Podle jednoho uživatele není možné pomocí účtu Googlu zůstat v prohlížeči přihlášený, podle dalšího se v Chromu neukládají cookies a nastavení synchronizace prohlížeče je pozastaveno.

Microsoft tuto chybu v rámci uvedené stránky nepotvrdil, nicméně blog Windows Latest přinesl informaci, že podle inženýra Googlu může jít o problém s mezipamětí nástroje Master Key. Doporučuje se Chrome zavřít, zamknout systém stisknutím kláves Windows a L a poté systém odemknout a prohlížeč spustit znovu.

Funkci Začít znovu nelze spustit

Funkce Začít znovu je podle všeho „rozbitá“. Normálně uživatelům umožňuje nainstalovat operační systém bez vymazání osobních dat, nyní však někteří hlásí, že po kliknutí na ni v Nastavení Windows nedojde k jejímu spuštění, ale k přesměrování uživatele na stránku Podpora Microsoftu. Microsoft tento problém zatím nepotvrdil, takže není jasné, kdy pro něj vydá opravu.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments