V Anglii již doručují zboží z Amazonu drony, prozatím jen pár vyvoleným

Žijeme ve skvělé době, ve které se věci, které byly ještě před 20 lety výplodem nejbujnějších fantazií, stávají skutečností. Představa, že si zákazník objedná zboží, které mu pak autonomní vertulníček dopraví během 30 minut, byla dlouho pouhým snem. Ačkoliv bude ještě chvíli trvat, než se takto rychlé doručování zboží stane běžnou realitou, první drony již vylétly vstříc budoucnosti.

amazon_prime_air2

Amazon totiž 7. prosince doručil první objednávku s pomocí autonomního dronu. Celá cesta zabrala 13 minut a pomocí GPS naváděný dron letěl v maximální výšce 120 metrů. První reálný test se odehrál poblíž anglického Cambridge, kde se nachází i velkosklad internetového obchodu.

Do budoucna, až se podaří systém plně vyladit a zautomatizovat, by mělo být objednané zboží doručeno během 30 minut, otázkou však je, na jakou vzdálenost. Služba je prozatím dostupná pouze dvěma zákazníkům, brzy by se ale měla být zpřístupněna i dalším zákazníkům v nejbližším okolí skladu.

amazon_prime_air

Jak je vidět na videu, pro přistání dronu bude třeba jakého si dronpadu, tedy obdobě helipadu, podle kterého se bude dron orientovat při přístání. O jeho podobě se zatím společnosti nezmiňuje, na to je nejspíše ještě dost času. V každém případě se jedná o vzrušující budoucnost, která je již za rohem a doufejme, že ji příliš nezpomalí zákonodárci.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel