Domů » Bleskovky » Android Wear: Více než 4000 aplikací a 1500 stylů zobrazení hodin

Android Wear: Více než 4000 aplikací a 1500 stylů zobrazení hodin

Kdo čekal představení nějakých klíčových novinek pro systém Android Wear, byl mírně zklamán. V tomto ohledu toho Google příliš mnoho neukázal, ale alespoň se pochlubil některými čísly. Pro chytré hodinky je v tuto chvíli dostupných více než 4000 aplikací a přes 1500 stylů zobrazení hodin. Nabídka je tedy o poznání pestřejší než v případě konkurenčních Apple Watch; ty se však na trhu objevily teprve před několika týdny a Android Wear má v tomto ohledu slušný náskok.

Současné sestavení systému Android Wear je v pořadí již čtvrtou verzí a na další se usilovně pracuje. Pro Google je segment nositelné elektroniky velmi důležitý a je jisté, že o něj bude svádět velký boj právě s konkurenčním Applem. Je škoda, že jsme se dnes nedočkali představení tolik spekulované podpory Android Wear pro iOS; tak snad příště.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. shepii (neregistrovaný)

    Zase míchání jablek a hrušek, aneb operační systém a hardware jsou si konkurencí..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).