Sledujte nás na YouTube

Android Wear: Více než 4000 aplikací a 1500 stylů zobrazení hodin

Kdo čekal představení nějakých klíčových novinek pro systém Android Wear, byl mírně zklamán. V tomto ohledu toho Google příliš mnoho neukázal, ale alespoň se pochlubil některými čísly. Pro chytré hodinky je v tuto chvíli dostupných více než 4000 aplikací a přes 1500 stylů zobrazení hodin. Nabídka je tedy o poznání pestřejší než v případě konkurenčních Apple Watch; ty se však na trhu objevily teprve před několika týdny a Android Wear má v tomto ohledu slušný náskok.

Současné sestavení systému Android Wear je v pořadí již čtvrtou verzí a na další se usilovně pracuje. Pro Google je segment nositelné elektroniky velmi důležitý a je jisté, že o něj bude svádět velký boj právě s konkurenčním Applem. Je škoda, že jsme se dnes nedočkali představení tolik spekulované podpory Android Wear pro iOS; tak snad příště.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. shepii (neregistrovaný)

    Zase míchání jablek a hrušek, aneb operační systém a hardware jsou si konkurencí..

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *