Domů » Bleskovky » Android Wear dostane podporu pro Android Pay. Dočkat bychom se měli již brzy

Android Wear dostane podporu pro Android Pay. Dočkat bychom se měli již brzy

Jak odhalil nejnovější .apk soubor služby Play Services (služby Play), Google si pro svůj systém připravuje nativní podporu platební metody Android Pay. Dohání tak společnosti, jakými jsou Samsung nebo Apple, které své vlastní řešení NFC plateb již úspěšně implementovali. Jen škoda, že v České republice zatím máme smůlu, jelikož ani jedna ze služeb u nás není oficiálně dostupná.

Platební služba Android Pay spuštěna: Zatím si ji užijí pouze v USA

V Googlu aktuálně probíhá návrh uživatelského rozhraní. Problémem ovšem mohou být samotné chytré hodinky, neboť ne všechny modely obsahují NFC čip, který by platby umožnil. Pro využití služeb Android Pay tak budete nejspíše muset popřemýšlet o novém zařízení. Hodinky, které NFC čip obsahují, by se měly podpory dočkat s příchodem systému Android Wear 2.0, jehož příchod je naplánován na začátek roku 2017. Jedním z prvních adeptů by tak mohly být například hodinky ASUS ZenWatch.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Diskuze k článku

  1. Co Sony SW3? Ty mají také NFC.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).