Domů » Bleskovky » Stávající hodinky s Android Wear se dočkají Androidu 6.0 Marshmallow v následujících měsících

Stávající hodinky s Android Wear se dočkají Androidu 6.0 Marshmallow v následujících měsících

Google v minulém týdnu oznámil podporu operátorských sítí na platformě Android Wear, kterou jako první dostaly hodinky LG Watch Urbane 2nd Edition (více informací). Tato schopnost je součástí nové verze mobilního systému od Google, která je postavena na nejnovějším Androidu 6.0 Marshmallow. Sada nástrojů SDK pro tento systém je již k dispozici vývojářům, avšak majitelé stávajících hodinek si na aktualizaci budou muset ještě chvíli počkat.

  

Update distribuovaný OTA by se měl na současných hodinkách objevit v následujících několika měsících, jejich uživatelé se mohou těšit na nový systém oprávnění pro aplikace a několik drobných změn v nastavení. Širší možnosti přijdou pro výrobce hodinek – ti do nich budou moci integrovat slot na SIM kartu, reproduktor, více ovládacích tlačítek či používat x86 čipy od Intelu.

 

Vývojáři aplikací budou moci snadněji vyvíjet aplikace, které se přizpůsobí kruhovému případně čtvercovému displeji, navíc dostanou emulátor umožňující simulovat aplikaci na počítači namísto displeje hodinek. Zda přijdou s „hodinkovým“ Androidem 6.0 ještě nějaké další novinky, Google prozatím nezveřejnil. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments