Domů » Bleskovky » Android Wear dostává update: Přináší nová gesta, diktování zpráv a podporu reproduktorů

Android Wear dostává update: Přináší nová gesta, diktování zpráv a podporu reproduktorů

Google na svém blogu oznámil příchod nové aktualizace pro platformu Android Wear. Dostupná by měla být v následujících týdnech jak pro všechny stávající modely hodinek, tak pro novinky Casio Smart Outdoor Watch a Huawei Watch for Ladies. Update má přinést celkem tři nové funkce.

AndroidWear-DesignedForYourWrist

Navigace v prostředí za pomoci nových gest – již nyní je možné v Android Wear procházet nabídky pohybem zápěstí, nově bude možné gestem například rozbalit kartu, přenést do popředí aplikaci či vrátit se zpět na obrazovku s číselníkem.

Hlasové zasílání zpráv – integrace hlasového diktování bude rozšířena do aplikací Google Hangouts, Nextplus, Telegram, Viber, WeChat a WhatsApp. Hlasově bude možné vyvolat i samotné zaslání zprávy, například příkazem „Ok, Google, pošli Jirkovi zprávu přes Viber.“

Poslední novinkou bude aktivace reproduktoru pro volání, který je součástí některých modelů hodinek, například Huawei Watch nebo Asus ZenWatch 2.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments