Domů » Bleskovky » Aplikace pro Android mají méně bezpečnostních chyb než ty pro iOS, tvrdí prodejci antivirových aplikací

Aplikace pro Android mají méně bezpečnostních chyb než ty pro iOS, tvrdí prodejci antivirových aplikací

Srovnávání kvalit operačních systémů Android a iOS probíhá v podstatě od prvního dne jejich vzniku, ať už se jedná o srovnání uživatelské přívětivosti prostředí, jeho funkcí, otevřenosti systému, nebo celkové bezpečnosti.

 

Dlouhou dobu se mělo za to, že jablečný operační systém je oproti zelenému mužíčkovi bezpečnější, především díky přísné kontrole aplikací v App Store a celkově větší uzavřenosti systému, která aplikacím nedovolí dělat v telefonu psí kusy.


 

Podle zprávy zveřejněné vývojáři dvou antivirových programů pro telefony, Checkmarx a AppSec Labs, je to s bezpečností spíše naopak. 40 % slabých míst v aplikacích pro iOS bylo označeno jako kritická nebo velmi závažná, zatímco u Androidu toto číslo dosáhlo hodnoty 36 %. Chyby vznikaly především v začátcích budování aplikací a později nebyly vývojáři opraveny.

 

Nejčastějším slabým místem prý bylo sbírání osobních informací a problémy týkající se autorizace uživatelů. Samotná zpráva však není příliš konkrétní, a ačkoliv mezi oběma platformami není v testu velký rozdíl, pokud jsou údaje správné, mohlo by se v budoucnu jednat o závažné a zneužitelné chyby. Otázkou však také je, do jaké míry byla zpráva vytvořena za účelem propagace antivirových aplikací a značek obou společností.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Haha (neregistrovaný)
Anonym
Haha (neregistrovaný)

HahahahHa ahahahaha hahahahaha ha ha háá

steelspace
Uživatel
steelspace

To může být i pravda, ale jedná se o verzi Androida, která se k uživatelům nikdy nedostane.

vlada (neregistrovaný)
Anonym
vlada (neregistrovaný)

Hloupym recem neznamych spolecnosti, ktere se chteji zviditelnit, bych neprikladal zadnou duveru. Staci sledovat jak zavedene AV firmy bojuji s poklesem zajmu, protoze uzivatele zjistuji, ze zadny antivirus uz neporebuji (ani na Windows, ani na Androidu, ani na iOS a OSX) a jejich all-in-one bezpecnostni baliky plne zbytecnosti si malokdo koupi.

suckme
Uživatel
suckme

Z nicku a prispevku soudim, ze mate na klavesnici pouze dve pismenka..pokud nam chcete zdelit nejaky vzkaz, tak doporucuji treba morseovku. „A“ by mohla byt tecka a „H“ carka.

Tesime se :)

weth
Uživatel
weth

Podle puvodniho zdroje jde o aplikace ne OS, jak to tedy je? Redakce?

David Preiss
Anonym
David Preiss

Dobrý den, máte pravdu, článek jsem upravil, díky za upozornění.

Petr (neregistrovaný)
Anonym
Petr (neregistrovaný)

40% z nalezených chyb označeno jako kritických, a údaj o počtu nalezených chyb? ten je totiž docela zásadní. Pokud měl iOS celkem 100chyb a Android 1000, tak je výsledek naprosto opačný, ve prospěch iOS 40:360 kritickým chybám…

matonka007
Uživatel
matonka007

Právě naopak procento je jediné správné měřítko. Jak můžete srovnávata počet? :D

uni
Uživatel
uni

Jiří Mrázek (neregistrovaný): Počkej počkej. To jako že když bude mít nějaký OS jednu jedinou chybu a ta bude kritická, bude to nejhorší OS protože počet kritických chyb je 100%?

To snad ne:)

Petr (neregistrovaný)
Anonym
Petr (neregistrovaný)

JIŘÍ MRÁZEK: snad jste to od UNIho pochopil :-) % jsou samozřejmě důležitá, ale pouze pokud porovnáváme stejný základ.