Sledujte nás na YouTube

HTC a Android 6.0 Marshmallow: Na internet unikl kompletní harmonogram aktualizací

HTC One A9 je jeden z vůbec prvních smartphonů tchajwanského výrobce, který na přišel na trh s nejnovějším Androidem 6.0 Marshmallow. Ten se stane standardem pro většinu telefonů představených v příštím roce, avšak dostanou je i některé starší modely. V případě HTC se dokonce nemusí jednat pouze o vlajkové modely.

 

Budeme-li věřit uniklé tabulce, mohou se Android 6.0, respektive na Android 6.0.1 těšit zhruba patnáct telefonů. U některých půjde HTC cestou upgradu na verzi 6.0 a v budoucnu zváží update na 6.0.1, některé telefony dostanou Android 6.0.1 přímo z Lollipopu. Na něm bohužel zřejmě zamrzne model HTC One M7, který podle tabulky Marshmallow vůbec nedostane, jistý jej nemá ani loňský Desire Eye.

 

Časově by HTC chtělo stihnout všechny upgrady do poloviny příštího roku, jako první se mají dočkat telefony One M9, M9+, M8, E8 a Butterfly 3. První jmenovaný model bude podle Mo Versiho z HTC upgradovaný již tento měsíc, a to rovnou na Android 6.0.1, který přidává spoustu nových ikon a drobných vylepšení (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *